Facebook Google+ Twitter

Prywatne uczelnie upadną?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-12 07:46

Dziennik "Polska" pisze, że byt wielu prywatnych uczelni jest zagrożony z powodu coraz mniejszej liczby kandydatów na studia. Według prognoz demograficznych GUS w 2010 roku liczba osób w wieku 19 - 24 lata spadnie o 300 tysięcy.

Pięć lat później osób w wieku studenckim ma być już tylko 2 miliony 800 tysięcy czyli o 800 tysięcy mniej niż obecnie.

"Polska" zauważa, że tak zaciekłej walki o przyszłych studentów jeszcze nie było. Większość prywatnych uczelni obniżyła w tym roku czesne, a najzdolniejszym kandydatom oferuje darmową naukę. Dla pozostałych są pokaźne stypendia naukowe i socjalne - przekraczające nawet 600 złotych. Na przykład Wałbrzyska Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości na studia licencjackie obcięła wpisowe z 500 do 95 złotych. Na studiach magisterskich też jest zniżka - 65 złotych. Natomiast Krakowska Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w obawie przed niżem już dwa lata temu obcięła czesne o 20 procent.

Na jeszcze inny pomysł wpadły władze Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Uczelnia kusi studentów kierunków inżynierskich wypożyczanymi na czas nauki laptopami. Dwustu najlepszym kandydatom obiecuje darmową naukę.

Więcej na ten temat - w dzienniku "Polska".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.