Facebook Google+ Twitter

Prywatni przewoźnicy zaskarżą rząd

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-02 18:30

Niezależni przewoźnicy kolejowi skarżą polski rząd do Komisji Europejskiej. Zdaniem przewoźników rząd udzielił PKP Cargo zabronionej pomocy publicznej, zmieniając opłaty za korzystanie z torów tak, aby preferowały państwowego przewoźnika.

W nowych cennikach stawki dla lżejszych pociągów PKP Cargo zostały obniżone o 16 procent. Stawki dla ciężkich pociągów, wykorzystywanych przez niezależnych przewoźników wzrosły o 6 procent - tłumaczy prezes Związku Niezależnych Przewoźników Kolejowych Rafał Milczarski - jego zdaniem to ingerencja w wolny rynek i naruszenie dyrektyw unijnych. Według szacunków związku - PKP Cargo zyska około 250 milionów złotych.

Jak dodaje Rafał Milczarski - niezleżni przewoźnicy korzystają z bardziej efektywnych i ekologicznych pociągów o większej ładowności. Wzrost stawek wpływa na obniżenie ich konkurencyjności i spowoduje, że mniej klientów będzie korzystać z ich usług, więcej zaś z transportu samochodowego.
Związek Niezależnych Przewoźników Kolejowych to organizacja skupiająca niezależne firmy działające na rynku kolejowych przewozów towarowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.