Facebook Google+ Twitter

Prywatny kawałek świata

Żyjemy obok siebie, obserwujemy te same zjawiska. Na szczęście nie myślimy o nich w ten sam sposób. To urok różnorodności. Czy chce nam się czasem życzliwie spojrzeć na cudzy, prywatny kawałek rzeczywistości?

Czy widzimy to samo, a może to wyłącznie mój obraz świata? / Fot. A. KarłowskaTo, jak postrzegamy świat i drugiego człowieka, bywa jednocześnie punktem zapalnym i początkiem konfliktów, ale i wspaniałą inspiracją. Np. gdyby nie swoista "inność" artystów, twórców, dziedzina sztuk pięknych pewnie byłaby bardziej uboga.

Niby widzimy to samo i w ten sam sposób. Wystarczy jednak zacząć rozmawiać o tym, w czym się przed chwilą uczestniczyło. Nagle okazuje się, że to, co dla mnie niezwykłe, dla Ciebie jest powszednie. To, co dla mnie zwyczajne, dla Ciebie było / jest wyjątkowe. Co wynika z takich rozbieżności? Czy dzięki nim, mamy szansę dowiedzieć się czegoś nowego o sobie i innych? Myślę, że tak.

Pamiętacie układanki obrazkowe z czasów dzieciństwa? Na potrzeby tekstu, określmy je jako pojedyncze sceny z naszego życia, które – jeśli wystarczy cierpliwości i czasu – mogą utworzyć niepowtarzalny obraz. Zapraszam do wspólnej refleksji, także podczas lektury i słuchania tekstu "Układanka obrazkowa" na stronie internetowej Polskiego Radia Rzeszów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.