Facebook Google+ Twitter

Prywatny statek Cygnus dostarczył zapasy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Prywatny statek Cygnus przycumował do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Firma Orbital Science, do której należy statek poinformowała, że proces cumowania odbył się bez problemów.

Cygnus / Fot. By NASA [Public domain], via Wikimedia CommonsCygnus został wystrzelony w ramach misji Orbital-2. Rakiety wystartowała w niedzielę z bazy Wallopsa na terenie Stanów Zjednoczonych. W czasie cumowania Międzynarodowa Stacja Kosmiczna znajdowała się niecałe 500 kilometrów nad wschodnią Australią.

Statek dostarczył na ISS zapasy, minilaboratorium służące do produkcji penicyliny, sprzęt do kosmicznych spacerów, 28 małych satelitów oraz system hodowania roślin bez gleby. Ten ostatni przygotowały... harcerki z Hawajów - podaje Polskie Radio.

Operacja Orbital-2 w ramach której poleciał Cygnus ma potrwać około 45 dni. Ten bezzałogowy statek zbudowany został przez firmę Orbital Science. Jego zadaniem jest zaopatrywanie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej obok rosyjskich statków Progress, japońskich H-II i europejskich ATV.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.