Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27431 miejsce

Przasnysz. Będzie darmowy internet, ale z ograniczeniami

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wyraził zgodę na utworzenie w publicznie dostępnych punktach Przasnysza hot spotu. Gmina miasta zastrzegła sobie jednak, że zablokowany będzie tam dostęp do stron pornograficznych oraz usług peer to peer.

Rynek w Przasnyszu / Fot. Jarosław Włodarczyk licencja Creative Commons Uznanie autorstwa 2.530 grudnia 2010 r. prezes UKE wydał pierwszą decyzję odnośnie utworzenia w Przasnyszu darmowego dostępu do internetu na rynku oraz w jeszcze siedmiu innych miejscach. Samorząd może świadczyć usługi dostępu do hot spotów tylko po uzyskaniu zgody Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

W umowie gmina Przasnysz zastrzegła sobie jednak, że maksymalny czas połączenia z internetem, po upływie którego następuje automatyczne rozłączenie, ma wynosić 60 minut, a dostęp do stron internetowych z treściami erotycznymi i nielegalnymi będzie zablokowane. W miarę możliwości zablokowane będą także połączenia Peer to Peer oraz wszelkie aplikacje wykorzystujące tę technologię.

Co sądzicie na ten temat? Czy jeżeli samorząd udostępnia darmowy internet, to powinien blokować któreś ze stron?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie do końca wiadomo co tu oznacza "darmowy internet". Nie ma nic za darmo, ktoś przecież za to płaci, pewnie miasto - więc może wymagać, ale to jednak przecież internet...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może blokować strony, szczególnie te z treściami erotycznymi i nielegalnymi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.