Facebook Google+ Twitter

Przasnysz. Patriotyzm – Wczoraj Dziś i Jutro

3 maja na przasnyskim Rynku mieszkańcy zamanifestują polskość i patriotyzm. Podejmą próbę pobicia rekordu wielkości flagi. Ponadto odbędzie się plenerowy koncert i wspólne foto.

 / Fot. PlakatPrzasnysz to historyczne miasto z patriotycznymi korzeniami. Tu miała miejsce bitwa powstańców z carska armią w 1863 roku i z bolszewikami w 1920 roku a we wrześniu 1939 roku ciężkie boje toczyła Mazowiecka Brygada Kawalerii pod dowództwem płk. Jana Karcza. Dlatego nikogo nie powinno dziwić, że mieszkańcy tego grodu na północnym Mazowszu z początkiem maja zamanifestują swoją polskość.

Uroczystość zaplanowano 3 maja o godzinie 13:00 na miejskim Rynku w Przasnyszu. Miejscowi harcerze przygotowali ekstra imprezę. Podejmą próbę pobicia rekordu wielkości flagi. Aby to się udało potrzeba będzie tysiąca mieszkańców, którzy trzymając białe i czerwone karty utworzą gigantyczną polską flagę. Będzie też wspólne zdjęcie biorących udział w wydarzeniu.

Tegoroczne obchody święta 3. maja nawiązują do hasła konspiracyjnych harcerzy z lat II wojny światowej: Dziś – Jutro – Pojutrze. Ówczesne Pojutrze to dla współczesnej młodzieży Dziś. Dlatego harcerze chcą rozmawiać o patriotyzmie XXI wieku. W sobotę podczas miejskich uroczystości patriotycznych zostaną podane wyniki szkolnych konkursów patriotycznych, do których przystąpiło ponad 270 uczniów przasnyskich szkół. Zaplanowano także plenerowy koncert zespołu Wszyscy Byliśmy Harcerzami oraz wspólne śpiewanie i zabawę. Zapowiedziano również kilka niespodzianek.

Radosny patriotyzm jest w harcerstwie nieodłączną częścią wychowania obywatelskiego – napisano na oficjalnej stronie ZHP – Daty związane z początkiem maja są najlepszym momentem na włączenie tego elementu w pracę drużyny. Pamiętajmy, że w tym roku oprócz Święta Flagi i rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja obchodzimy również 10. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.