Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9616 miejsce

Przebiegły "Konserwator" w Teatrze Komedia

Sztuka Erica Assousa udowadnia, że stara miłość nie rdzewieje. Wystarczą tylko (nie)sprzyjające okoliczności, by ponownie zaiskrzyło.

Maria Pakulnis (Séverine), Jan Jankowski (Jean-Pierre) / Fot. Teatr KomediaSpektakl "Konserwator" w reżyseria Tomasza Dutkiewicza to zwariowana komedia, która pokazuje, że nigdy nie jest za późno, by zawalczyć o utraconą miłość. Główną bohaterką jest Séverine (Maria Pakulnis), właścicielka dobrze prosperującego paryskiego wydawnictwa. Sukces zawdzięcza ciężkiej pracy - do wszystkiego doszła sama po tym, gdy jej mąż Jean-Pierre (Jan Jankowski) odszedł do innej. Kobieta ułożyła sobie życie, ma atrakcyjnego adoratora Patrice'a (Wojciech Wysocki), który jest dyrektorem finansowym.

Pewnego dnia, po 20 latach, w gabinecie Séverine zjawia się Jean-Pierre i prosi ją o pomoc w rozwiązaniu swoich problemów finansowych. Séverine początkowo nie chce nawet o tym słyszeć, ale po chwili w jej głowie rodzi się plan zemsty na byłym mężu. Chce mu dać lekcję pokory i proponuje etat konserwatora powierzchni płaskich, czyli sprzątacza. Nie wie jednak, że może się to obrócić przeciwko niej...

Jan Jankowski (Jean-Pierre), Maria Pakulnis (Séverine) / Fot. Teatr KomediaDużym walorem spektaklu jest świetna obsada. Najbardziej podobali mi się Maria Pakulnis w roli Séverine, silnej i bezwzględnej kobiety, która oraz Jan Jankowski jako Jean-Pierre, były mąż, który po latach spróbował odkupić swoje winy - w dość niekonwencjonalny sposób. Do tej pory był narcystyczny mężczyzną, goniącym za pieniądzem i pięknymi kobietami, jednak zapragnął się zmienić.

Wojciech Wysocki (Patrice), Joanna Falkowska (Célia), Jan Jankowski (Jean-Pierre) / Fot. Teatr KomediaNa uwagę zasługują także Wojciech Wysocki jako Patrice, adorator Séverin, który gra na dwa fronty, gdyż z jednej strony chce zachować pozycję, z drugiej pociąga go młodsza kobieta oraz Bartosz Obuchowicz w roli Guillaume'a, dorosłego syna Séverine, zatrudnionego pod fałszywym nazwiskiem jako goniec w jej wydawnictwie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.