Facebook Google+ Twitter

Przebudowa "historycznego" hotelu Lambert w Paryżu odroczona

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-21 21:42

Sąd Administracyjny w Paryżu odroczył do września decyzję w sprawie ewentualnej przebudowy Hotelu Lambert. Jeśli zgoda na prace restauracyjne zostanie utrzymana, może zniknąć większość śladów "polskiego"okresu historii tego słynnego zabytku.

Przed sądem wypowiedzieli się reprezentanci właściciela Hotelu Lambert, czyli brata emira Kataru, a także Ministerstwa Kultury i stowarzyszenia Paris Historique (czyt. pa-RI isto-RIK), którego pozew doprowadził do rozprawy.

Podczas prezentacji punktów widzenia stron, stało się jasne, że spór dotyczy głównie woli przywrócenia pałacykowi jego pierwotnego stanu z 17. wieku. Taki jest plan właściciela, popieranego przez francuskie Ministerstwo Kultury.

Mecenas Michel Huet, adwokat stowarzyszenia Paris Historique, starał się dowieść, że wiązałoby się z tym usunięcie wielu cennych elementów pałacyku.

Według niego doprowadziłby to do zmiany układu wielu pomieszczeń, a to pociągnęłóby za sobą liczne zniszczenia.

Przedstawicielka ministerstwa uzasadniała te zmiany faktem, że w 19. wieku budynek został "popsuty" przez liczne nieprzemyślane zmiany. Jej zdaniem, zmiany wprowadzone w okresie, gdy pałacyk należał do rodziny Czartoryskich, "nie miały sensu".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.