Facebook Google+ Twitter

Przebudowa Hotelu Lambert zatrze ślady rodziny Czartoryskich?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-23 19:47

Francuski dziennik „Le Monde" zamieścił artykuł krytykujący plany przebudowy paryskiego Hotelu Lambert. Jego autorem jest Claude Mignot, profesor historii sztuki i architektury na Sorbonie. Protestuje on między innymi przeciwko temu, że planowane w tym pałacyku roboty mogłyby zatrzeć ślady rodziny Czartoryskich.

Claude Mignot uważa, że prace restauracyjne Hotelu Lambert mogą wpłynąć na deformację dotychczasowego kształtu budynku. Dziennikarz w ostrych słowach gani autorów projektu między innymi za to, że chcą przywrócić budynkowi jego rzekomy stan z XVIII wieku.

Mignot przypomina, że Adam Czartoryski kupił Hotel Lambert w roku 1842 i przeprowadził w nim poważne prace konserwatorskie. Potem dopiero pałacyk stał się salonem przyjmującym polskich emigrantów oraz największe sławy francuskiej literatury. - Dlaczego starać się zatrzeć wszelkie ślady tego drugiego wielkiego okresu w historii pałacu - pyta Claude Mignot.

Właścicielem Hotelu Lambert jest od ponad roku emir Kataru. Poprzednio należał on do barona Guy de Rothschilda, który kupił go w latach 70. od rodziny Czartoryskich.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.