Facebook Google+ Twitter

Przebudowa niebezpiecznego skrzyżowania w Zabrzu

Na Al. Korfantego w Zabrzu często mają miejsce wypadki i kolizje drogowe. W związku z tym przebudowa niebezpiecznych skrzyżować na bezkolizyjne ronda jest planowana od dłuższego czasu. We wrześniu 2007 projekt ujrzał światło dzienne.

Skrzyżowania Al. Korfantego z ulicą Gdańską oraz z ulicami Mielżyńskiego i Bruno są bardzo niebezpieczne. Mimo że są dobrze oznakowane często dochodzi do nich do niebezpiecznych wypadków czy kolizji drogowych. budowa ronda na skrzyżowaniu Al. Korfantego - Mielżyńskiego - Bruno / Fot. Agata PańczykWśród przyczyn należy przede wszystkim wskazać nieostrożność kierowców oraz nieprzestrzeganie zasad pierwszeństwa przejazdu. Z danych opublikowanych na stronach Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu wynika, że w 2006 roku na Alejach Korfantego miało miejsce 18 wypadków, jedna osoba została zabita, 31 osób było rannych. Na Al. Korfantego ponadto miały miejsce 84 kolizje drogowe. Należy pamiętać, że nie wszystkie stłuczki są zgłaszane na policję, więc ich liczba w rzeczywistości jest znacznie wyższa.

We wrześniu rozpoczęła się budowa ronda na skrzyżowaniu Al. Korfantego – Mielżyńskiego – Bruno. Projekt przez zabrzańską policję został zatwierdzony 11 września. W związku z przebudową skrzyżowania na kierowców czekają liczne utrudnienia; w pierwszym etapie prowadzonych prac zostały wyznaczone objazdy do Niebezpieczne skrzyżowanie Al. Korfantego - Gdańska / Fot. Agata Pańczykul. Mielżyńskiego oraz do ul. Skubacza. Objazd do M1 został poprowadzony przez Drogę Krajową 88, a do supermarketu Makro można dojechać przez stację benzynową JET.

Planowana jest również przebudowa skrzyżowanie Al. Korfantego z ulicą Gdańską, na którym od wielu lat dochodzi do niebezpiecznych wypadków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

coś tam o nich słyszałam: link _lodzi_44671.html
Mam nadzieję, że u nas pójdzie sprawniej ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

coś dla drogowców ;-))) ale w Łodzi nie byłaś ;-) wierz mi nic nie może się równać z robotami drogowymi i z rozkopaną w szerz i wzdłuż Łodzią ;-) poezja

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.