Facebook Google+ Twitter

Przebudowa normalnej skoczni w Oberstdorfie

W listopadzie 2010 roku zapadła decyzja dotycząca przebudowy normalnej skoczni Schattenberg.

Źródło-http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Skisprungschanze_oberstdorf.JPG / Fot. Johannes D.Aktualnie skocznia o punkcie konstrukcyjnym K-90 i Hill Size usytuowanym na setnym metrze, nie spełnia norm wytyczonych przez Międzynarodową Federację Narciarską FIS. Profil skoczni jest przestarzały, a fisowska homologacja skoczni kończy się w 2013 roku. Przez prawie 30 lat nie podjęto działań związanych z modernizacją obiektu, nawet wówczas, gdy duża skocznia Schattenbergschanze (tzn. - "góra cieni") i stadion wokół niej były gruntownie modernizowane przed mistrzostwami świata w narciarstwie klasycznym, które odbyły się w 2005 roku.

Stara wieża najazdowa o kącie nachylenia 37 stopni zostanie zastąpiona przez nową ze zmniejszonym kątem do 35 stopni. Niezbędne jest również nowe usytuowanie progu skoczni, który zostanie cofnięty 6 metrów do tyłu. Nowy projekt obiektu został stworzony przez architektów Sieber i Renn z Sonthofen w południowych Niemczech w Bawarii. Punkt kalkulacyjny zostanie przesunięty z 90 na 95 metrów, a Hill Size, czyli wielkość skoczni usytuowana na 106 metrze.

Po skończonej modernizacji skoczni, obiekt powinien bezproblemowo otrzymać certyfikat od FIS.
Cała wartość tego projektu ma zamknąć się w kwocie 5 milionów euro. Choć skocznia nie figuruje w kalendarzach Pucharu Świata i w innych międzynarodowych zawodach, przebudowa wydaje się niezbędna, ponieważ status Oberstdorfu jako centrum treningowego skoków narciarskich w Allgäu zostanie zagwarantowany.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.