Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27330 miejsce

Przebudowy fontanny na kutnowskim deptaku nie będzie

Najpierw kutnowscy urzędnicy narzekali, że fontannę na placu Piłsudskiego wypadałoby wyremontować, teraz zaś prezydenci twierdzą, iż są ważniejsze sprawy. Co twierdzą mieszkańcy? Co mówi zastępca prezydenta na ten temat? Mieszkańcy Kutna są zdania, że jest to bubel, a miasto nie może poradzić sobie nawet z jego brakami. Jakimi?

Oto fontanna na którą narzekają mieszkańcy miasta. / Fot. Piotr PanfilW 2001 roku odrestaurowano ulicę Królewską i plac Piłsudskiego. To właśnie te miejsca są główną wizytówką miasta i deptakiem. Wiele kontrowersji wywołała fontanna, która, jak niektórzy twierdzą, została źle zaprojektowana i wykonana. Od kilku lat mieszkańcy mówią, że wodotrysk należy przebudować.

Kiedy pójdziemy przyjrzeć się z bliska to trudno nie zauważyć braków w kamieniach. Widać je już z daleka. Często przy fontannie bawią się małe dzieci i wystarczy chwila nieuwagi, a dziecku może się stać jakaś krzywda. Mieszkańcom przede wszystkim chodzi o wytrysk, który wybija wodę w górę na około 50 centymetrów. Twierdzą zgodnie, że chcą mieć fontannę, którą widać już z daleka, a nie tylko wtedy, gdy się koło niej przejdzie lub usiądzie.

Braki w kamieniach widać z daleka. Często przy fontannie bawią się małe dzieci i wystarczy chwila nieuwagi, a dziecku może się stać jakakolwiek krzywda. / Fot. Piotr PanfiJedni uważają, że fontanna ma swoje zalety. - Ona jest ładna, taka skromna bo po co inna - mówi Wiadomościom24.pl, mieszkaniec Kutna. - Wydaje mi się, że nie trzeba nic z nią robić. Jeśli chodzi o zadbanie to rzeczywiście przydałoby się ją trochę uporządkować - dodaje.

Na konferencji prasowej, na pytanie co dalej z fontanną, usłyszeliśmy, że nie można zrobić wszystkiego naraz. - Jeszcze trochę cierpliwości - mówił zastępca prezydenta miasta, Jacek Boczkaja. - Robienie fontanny jest przedwczesne - dodaje. Następnie prezydent miasta, Zbigniew Burzyński stwierdził, że są inne i ważniejsze sprawy.

Braki w kamieniach widać z daleka. Często przy fontannie bawią się małe dzieci i wystarczy chwila nieuwagi, a dziecku może się stać jakakolwiek krzywda. / Fot. Piotr Panfi- No ta fontanna wygląda bardzo nieestetycznie, ale to właśnie jest Kutno - stwierdził siedzący przy fontannie młody mężczyzna. - Teraz tak zażartuję, ale czy nie można wziąć polnych kamieni i ich tu przywieść? Od razu inaczej by to wyglądało - dodaje ironicznie.

Rzeczywiście to śmieszne, ale to smutna prawda. Wystarczy uzupełnić dziury kamieniami, a już wygląd się poprawi. Jednak wytrysk musi zostać naprawiony lub wymieniony przez specjalistów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.