Przebudzenie Chelsea w wielkim stylu!

Kibice wciąż aktualnego jeszcze mistrza Anglii mają w końcu powody do zadowolenia. Zespół The Blues odniósł pewne wyjazdowe zwycięstwo z Crystal Palace strzelając na Selhurst Park, aż 3 gole nie tracąc przy tym żadnego.

/ Fot. googleJest to tym bardziej godne podkreślenia, że gospodarze mogą się pochwalić jedną z najlepszych linii obrony w całej Premier League. Początek spotkania wcale nie zwiastował tak okazałego zwycięstwa drużyny prowadzonej przez Guusa Hiddinka, na domiar złego już w 16. minucie gry boisko z kontuzją mięśniową opuścił Eden Hazard. Zastąpił go Pedro, który swój występ może uznać za udany.

Pierwszego gola dla przyjezdnych zdobył w 29. minucie gry Oscar, ale ogromne słowa uznania należą się Diego Coscie, który brawurowo wpadł w pole karne i markując uderzenie zmylił obronę. Costa wyłożył piłkę jak na tacy partnerowi z drużyny, a ten precyzyjnym strzałem nie dał szans Waynowi Hennessey.

Kolejnych goli doczekaliśmy się po przerwie, kiedy to w 60. minucie cudownym uderzeniem w samo okienko popisał się Willian. Brazylijczyk z charakterystycznym afro na głowie miał również spory udział przy golu na 0:3, to po jego uderzeniu i niepewnej interwencji bramkarza, do piłki dopadł Diego Costa i trochę szczęśliwie wpakował ją do bramki. Na zegarze była wówczas 66. minuta i już do końcowego gwizdka nie wiele działo się na boisku. Chelsea kontrolowała boiskowe wydarzenia i spokojnie dowiozła do końca efektowne zwycięstwo.

Była to prawdziwie brazylijska wygrana, bowiem wszystkie gole strzelali Brazylijczycy, choć oczywiście Diego Costa zdecydował się reprezentować Hiszpanię.

Chelsea dzięki wygranej ma w swym dorobku 23. punkty i w tabeli ligowej zajmuje 14. miejsce, podopieczni Alana Pardew natomiast z 31. punktami są w dalszym ciągu na wysokim 7. miejscu.