Facebook Google+ Twitter

"Przebudzenie wiosny" w Teatrze Muzycznym Gdynia

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-09-24 11:58

Już w sobotę, 22 września o godz. 19.05 na Nowej Scenie Muzycznego odbędzie się premiera musicalu "Przebudzenie wiosny" na podstawie sztuki Franka Wedekinda, z muzyką Duncana Sheika, w reżyserii Krzysztofa Gordona. Serdecznie zapraszamy!

 / Fot. Piotr ManasterskiMusical opowiadający o grupie młodych ludzi, którzy zaczynają buntować się przeciwko surowym regułom wychowania i braku uświadomienia seksualnego. Tekst został uznany za zbyt kontrowersyjny i musiał czekać wiele lat na swoje pierwsze wystawienie.

Spektakl dotyka najważniejszych sfer życia młodych ludzi, takich jak miłość, marzenia, odkrywanie własnej seksualności, braku zrozumienia i samotności. Uniwersalne problemy opowiedziane za pomocą kipiącej energią współczesnej muzyki.

Musical przez wiele lat z powodzeniem był wystawiany na Broadwayu i doczekał się wielu nagród m.in. 8 statuetek Tony i nagrody Grammy za najlepszą muzykę. New York Observer w recenzji spektaklu napisał: „Raz na pokolenie powstaje nieoczekiwanie nowy musical, który zmienia wszystko”.

- "Przebudzenie Wiosny" mówi o tym, co jest najwspanialsze w młodości – miłość, szczerość, dobroć, prawdomówność, o czym w miarę upływu lat się zapomina. Dwuznaczność zastępuje szczerość, półprawda prawdę. - mówi reżyser, Krzysztof Gordon - główną ideą spektaklu jest to, jak trudno przejść młodości
przez labirynt, nakazów, zakazów, przyzwyczajeń, obyczajów.

Krzysztof Gordon, znany szerszej publiczności jako wybitny aktor, debiutował w roli reżysera już latach 80., a jednym z pierwszych jego spektakli był „Raport z pop festiwalu”.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.