Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16529 miejsce

Przechlapane życie Mariana Jurczyka

Niektórym ludziom, przez całe życie los figle płata. Wina zawsze ich ucapi, a zasługa z wiatrem ulata.

Zabytkowe Kino Kosmos, oczekujące na zapadnięcie się pod ziemię, żeby właściciel mógł sprzedać działkę. Jego los nikogo z "prawych władz Szczecina" nikogo nie zainteresował. Natomiast altankę Jurczykowi nakazali rozebrać. / Fot. Tadeusz ŚledziewskiNie mogę ludzi zrozumieć. Jak można czepiać się - za przeproszeniem - o byle gie. Chociaż, wokół pełno nieprawości i zaniedbań. Zrujnowano szczecińską stocznię, Fabrykę Mechanizmów Samochodowych, cukrownię, Famabud, PGR-y, Wiskord, Unikon, Fabrykę Narzędzi i nikogo za to nie ciągają po sądach. Gdy Jurczyk z Wieczorkiem, wypowiedzieli umowę sprzedaży działki, niemieckiej firmie i na skutek tego Szczecin musiał zapłacić 8,5 mil złotych, to "wybiórcza polska sprawiedliwość" ściga ich do upadłego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Przy obecnych możliwościach preparowania - każdemu można -nawet - ogon dorobić. Jakoś inne Bolki, Lolki cieszą się uznaniem i nikt im "altanek" nie odbiera. Widać Jurczyk nie za bardzo był wierny "przysiędze", skoro nie dają mu nawet na starość spokoju.

Kosmos sprzedali, bez żadnego zabezpieczenia. Czy w tym budynku nie można byłoby urządzić np: po odpowiedniej adaptacji - chociażby Opery Szczecińskiej? Zachowania - tej mądrej - większości Polaków, którzy wszystko, co powstało w PRL-u chcą wdeptać w ziemię, nawet Orła Białego z koszulek piłkarskich zerwali, bo w takich koszulkach nasi zawodnicy grali, za PRL-owskich czasów. Już moja odporność psychiczna odmawia mi posłuszeństwa i coraz częściej na wymioty mnie zbiera jak patrzę na zachowania i słucham głupiej gadki - co niektórych zwyrodniałych i zdegenerowanych polaczków.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bombka dla PO
  • bombka dla PO
  • 19.11.2011 23:45

Jurczyk jak najbardziej zasługuje na wielki szacun - za kablowanie, branie kasy od SB i wieczną "niewinność".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do notatki dodałem zdjęcie kina Kosmos uznanego - uporem Konserwatora Zabytków - za zabytek. Chciałem zwrócić tym uwagę na "Obiekty", które niegdyś hołubiliśmy, które wpisały się w naszą* pamięć, ponieważ owo hołubienie, musiało z czegoś wynikać. Z czego? A no! - Mnie się wydaje, że z ich znaczenia, z ich oddziaływania, z ich dokonań, z ich zasług, z ich wyróżniania się ponad przeciętność i wreszcie z odciśnięcia śladu na naszej ziemi i na naszych postawach - etycznych i moralnych. Dlatego powinniśmy - ze zwykłej wdzięczności - zachować je, uszanować, żeby jak najdłużej pozostały w naszej pamięci.
Gdy tymczasem my Polacy najczęściej usilnie staramy się aby - te zasłużone dla nas - "Obiekty" zdyskredytować, zadeptać, poniżyć.
Być może zdziwi kogoś moje porównanie - ale zapytam. Czy takie "Obiekty", jak Marian Jurczyk i Kino Kosmos, nie zasługują na ich uszanowanie i upamiętnienie, żeby w naszej pamięci pozostały, jak najdłużej?
* - nas - tzn. tych, którzy potrafią cenić i zauważać - nie tylko pieniądz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.