Facebook Google+ Twitter

Przeciek gimnazjalny: CKE się zastanawia, wątpliwości pozostały...

Dwa tygodnie temu napisaliśmy, że przed częścią matematyczno-przyrodniczą egzaminu gimnazjalnego co najmniej jedno zadanie pojawiło się na forum portalu o2.pl. Potwierdził to wtedy rzecznik portalu. Dziś wersja wydarzeń jest inna. Pytanie się pojawiło, ale portal o2.pl nie wie kiedy... CKE z kolei niczego nie potwierdza.

 / Fot. Gazeta KrakowskaO tym, że był przeciek jako pierwsi poinformowali licealiści z Bydgoszczy na swojej stronie liceum.bydgoszcz.pl. Zamieścili zdjęcie ekranu, na którym widać toczącą się na forum dyskusję. Jeden z uczestników o godzinie 7.15 zamieszcza pytanie, które - jego zdaniem - pojawi się tego dnia (środę 25 kwietnia - przyp. red.) na egzaminie. Niecałe dwie godziny później gimnazjaliści w całej Polsce piszą sprawdzian matematyczno-przyrodniczy. Wspomniane pytanie jest w arkuszach. Niedługo potem wątek z zadaniem zostaje usunięty.
– Zrobił to nasz moderator. Wątek nie był związany z tematyką forum i dlatego podjął taką decyzję – tłumaczył nam dziś rzecznik o2.pl Dariusz Koltko. (czytaj więcej...)

Nie wiadomo ilu gimnazjalistów mogło zapoznać się z pytaniem przed testem. – W tym wątku pojawiły się setki innych postów, więc dostęp do zadania miało teoretycznie bardzo wiele osób – tłumaczył Kamil Siedliński, który wykonał zrzut ekranu.

Znikający wątek – był czy nie był?

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej nie dowierzał całej sprawie. – Nie mamy pewności, czy ten zrzut nie został sfałszowany. Nie wiemy, czy taki wątek rzeczywiście istniał. Musimy wystąpić z oficjalnym zapytaniem do firmy o2.pl w tej sprawie – mówił dwa tygodnie temu dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marek Legutko.
Spytaliśmy rzecznika prasowego o2.pl:
– Nasi moderatorzy potwierdzają, że wpis rzeczywiście pojawił się na forum – mówił Dariusz Koltko i dodaje: – Nie wiemy dokładnie, o której godzinie został zamieszczony wpis, ale kopia strony Google wskazuje na
7.15.

Przekazaliśmy nasze informacje dyrektorowi CKE. – Dopóki nie otrzymam oficjalnej odpowiedzi od o2.pl, nie podejmę żadnej decyzji – odpowiedział. Czekaliśmy, a z nami 520 tysięcy gimnazjalistów w całej Polsce, którzy nie wiedzieli, czy będą musieli napisać test po raz drugi.
Dziś dyrektor ma już oficjalne stanowisko portalu. – Firma o2.pl odpisała nam, że nie może potwierdzić istnienia wpisu z zadaniem egzaminacyjnym o godzinie 7.15 – mówi Legutko.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+ za cierpliwość i dociekliwość:) nie wierzę ani w "akt zbiorowej amnestii", ani w fakt, że CKE powtórzy egzaminy. Nie wiem, czy to źle, czy dobrze, ale instytucje związane z edukacją są takie... (nazwijmy to cenzuralnym językiem - niezorganizowane) !!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.