Facebook Google+ Twitter

Przeciętny superbohater

Sezon ogórkowy w pełni. Trudno o bardziej ambitne produkcje, ale też i pogoda nie sprzyja filmowym seansom, chyba że tym pod chmurką/gwiazdami. Dzisiaj na ekrany wchodzi „Hancock” – kolejny film z serii wakacyjnego kina dla mało wymagających.

Plakat reklamujący film / Fot. Materiały dystrybutoraOd „Hancocka” nie należy wymagać więcej niż rozrywki, zabawy, uśmiechu na twarzy i jarmarcznych emocji.

Tytułowy bohater to zdegenerowany superbohater, który przy okazji walki z przestępczością, czyni w mieście ogromne spustoszenie. Nie liczy się ze szkodami, które wywołuje każde jego pojawienie się. Obraża ludzi wokół, wzbudzając powszechną niechęć. Jest ignorantem i zgorzkniałym gburem, którego jedynym przyjacielem jest butelka wódki. Przypadkowe spotkanie specjalisty ds. PR odmienia jego życie, nie tylko za sprawą wysiłku, jaki Hancock wkłada w zmianę swojego wizerunku, lecz także dzięki żonie nowo poznanego przyjaciela…

Film posiada wszystko, co znamionuje dobre, wakacyjne kino. Akcja przebiega szybko, lecz jednotorowo. Efekty specjalne pozwalają bujać z Hancockiem w przestworzach. Naboje karabinu odbijające się od jego ciała nie są w dzisiejszych realiach filmowych niczym zaskakującym. W rolach głównych aktorzy o znanych nazwiskach: Will Smith i Charlize Theron. Absolutnie nie są to ich życiowe kreacje. Odrobina niewysublimowanego humoru sprawia, że film jest znośny, a oprócz tego miły, lekki, łatwy i przyjemny. Chociaż o niczym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

A o ile mi wiadomo - ta satyra na superbohatera zupełnie się nie udała i stała się tylko kolejną rzewną opowieścią o superbohaterze :) A szkoda :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Hancock" jest filmem - o ile mi wiadomo - wyśmiewającym kreację superbohatera w amerykańskim kinie więc jednak o czymś tam jest:)...

Komentarz został ukrytyrozwiń

...się zastanawiałem czy go nie ściągnąć :) dzięki - teraz wiem, że nie warto :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.