Przeciętny występ Gortata. Phoenix Suns wygrali z Utah Jazz

11 punktów i 7 zbiórek Gortata pomogło Phoenix Suns w wygraniu 102:101 meczu z Utah Jazz. Jednak to nie Polak został bohaterem spotkania. Wieloletni lider zespołu Steve Nash zapewnił zwycięstwo w ostatnich minutach meczu.

Na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0. / Fot. Fot. Mwinog2777Tym razem Marcin Gortat nie zdobył double-double i nie poprawił żadnego ze swoich rekordów. Trafił 5 z 10 rzutów, a raz, rzucając z linii rzutów wolnych, zdobył 11 punktów. Przeciętnie spisał się też na tablicach. W ciągu prawie 36 minut, jakie spędził na parkiecie, zebrał 7 piłek - wszystkie w defensywie. Do swoich statystyk dopisał także blok, dwie asysty, przechwyt, cztery faule i dwie straty.

Na miano bohatera spotkania zasłużył Steve Nash, który w końcowych minutach spotkania zdobył 7 spośród wszystkich 9 punktów zespołu. Łącznie zapisał na swoim koncie 20 punktów i 14 asyst, a kiedy przebywał na parkiecie, jego zespół trafił o 18 punktów więcej, niż rywale z Utah.

Rekord kariery pod względem ilości punktów zaliczył inny zawodnik Suns. Channing Frye zdobył ich aż 31.

W zespole rywali najlepiej spisał się All Jefferson, zdobywca 32 punktów i 10 zbiórek.

Sam mecz był bardzo wyrównany, żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na więcej niż kilka punktów. Jednak to zawodnicy Suns mieli więcej zimnej krwi i w końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Zespół z Phoenix z bilansem 27-26 nadal zajmuje dziesiąte miejsce w Konferencji Zachodniej.

W czwartek rywalem zespołu z Arizony będą Dallas Mavericks.