Facebook Google+ Twitter

Przeciw nielegalnemu zatrudnieniu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-11-05 15:05

Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Państwowa Inspekcja Pracy zwierają szeregi. Wspólnie zamierzają przeciwdziałać nielegalnemu zatrudnieniu i nie tylko…

Główny Inspektor Pracy Tadeusz Zając (z lewej) i Prezes ZUS Zbigniew Derdziuk wymieniają się podpisanym właśnie porozumieniem o współpracy / Fot. Wojciech AndrusiewiczW piątek, 5 listopada prezes ZUS Zbigniew Derdziuk i Główny Inspektor Pracy wymienili się uściskami dłoni, które to przypieczętowały podpisane porozumienie o współpracy. To już drugie takie porozumienie w ostatnich latach. Poprzednie zostało zawarte w 2003 r. W ramach wzajemnej współpracy ZUS i PIP będą prowadziły działania zmierzające do wyeliminowania z rynku pracy nielegalnego zatrudnienia. Dodatkowo celem porozumienia jest również eliminowanie wszelkich zagrożeń związanych z wypadkami w pracy i obniżenie poziomu ryzyka w miejscu pracy. Współpracując ZUS i PIP będą nawzajem wymieniać się informacjami o stwierdzonych u pracodawców nieprawidłowościach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz danymi statystycznymi. Porozumienie będzie realizowane zarówno na szczeblu centralnym, jak i terenowym.

- To modelowy przykład współpracy instytucji administracji publicznych służący dobru wspólnemu – podsumował zawarte porozumienie prezes ZUS Zbigniew Derdziuk. – Współpraca ta z pewnością poprawi poziom bezpieczeństwa pracowników, o który to już dziś wspólnie dbamy – dodał Tadeusz Zając Główny Inspektor Pracy.


Wojciech Andrusiewicz
Materiał publikowany na stronie ZUS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Stanisław Stań
  • Stanisław Stań
  • 17.01.2011 21:49

Zlikwidują szarą strefę i co dalej? Pójdą na zasiłek? NIE! Zrobią wszystko aby walczyć z nielegalnym zatrudnieniem aż do spokojnej emerytury.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słusznie, trzeba skończyć z pobieraniem zasiłków obciążających państwo, czyli nas, przez cwaniaczków szarej strefy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.