Facebook Google+ Twitter

Przeciwko babom! - poradnik z humorem

"Nie można tak traktować mężczyzn!!! Oni są naprawdę, wbrew pozorom, delikatniejsi" - twierdzi Joanna Chmielewska i dodaje, że "mężczyzna to też człowiek". Poradnik "Przeciwko babom!" skierowany jest głównie do pań, aby się opamiętały i nie gnębiły mężczyzn.

Okładka / Fot. Wydawnictwo Kobra MediaAutorka w niezwykle humorystyczny a zarazem dobitny sposób przedstawia swoje spojrzenie na współczesny świat. Chodzi głównie o relacje damsko-męskie. Nie podoba jej się zachowanie kobiet, uważa że wpływa ono negatywnie na mężczyzn. Przez niewłaściwe postępowanie pań, oni "idiocieją". Jej zdaniem: "Nie można tak traktować mężczyzn!!! Oni są naprawdę, wbrew pozorom, delikatniejsi". Przecież "mężczyzna to też człowiek". Chmielewska podkreśla we wstępie:

"Niegdyś mężczyźni istnieli po to, by bronić nas i obsługiwać. (I do tych celów powinni służyć nadal). (...) My zaś przez długie wieki istniałyśmy po to, żeby karmić i obsługiwać ich. Po licznych wysiłkach obu stron udało się nam osiągnąć sukces:

teraz służymy głównie do tego, żeby zatruwać im życie.

A także odbierać resztki rozumu.
(Co niezbicie dowodzi, że zgłupiałyśmy doszczętnie)".

Na początku książki dzieli ludzi ze względu na płeć, grupy wiekowe, rasy i różnie (pod tą tajemniczą kategorią kryje się wiele aspektów, jak choćby cechy charakteru). Chmielewska prowadzi nas w miarę uporządkowanie przez kolejne kategorie. Jednak czasem zdarzają jej się dygresji oraz zabawne historyjki z życia, którymi autorka popiera swoje tezy. I tak można dowiedzieć się m.in. gdzie mężczyźni chowają pieniądze.

Poradnik "Przeciwko babom!" skierowany jest głównie do pań, aby się opamiętały i nie gnębiły mężczyzn. Książkę czyta się niezwykle przyjemnie, czasami rozbawia do łez. Autorka wyjaśnia, skąd się wzięły niektóre zjawiska jak np. długie włosy i kolczyki u mężczyzn, czy ich "oryginalny" ubiór. Jako kobieta dojrzała, pełna życiowego doświadczenia, nie boi się wyrazić własnego zdania. Pisze niezwykle bezpośrednio, miejscami ironicznie. Choć przybiera to humorystyczną formę.

Muszę podkreślić, że nie we wszystkim zgadzam się z autorką. Niektóre poglądy są nieco nierealne, np. by kobiety przestały nosić spodnie. Uważam jednak, że warto przeczytać tę książkę i spojrzeć na świat z innej perspektywy, bo jest w niej ziarenko prawdy. Jak twierdzi autorka "uczmy się na cudzych błędach, bo sami wszystkich nie zdołamy popełnić".

Joanna Chmielewska znana jest głównie jako autorka kryminałów. Na swoim koncie ma takie książki jak "Klin" (na jej podstawie powstał film "Lekarstwo na miłość"), "Całe zdanie nieboszczyka", "Wszyscy jesteśmy podejrzani". Napisała również kilka poradników: "Jak wytrzymać z mężczyzną?", "Jak wytrzymać ze współczesną kobietą?" oraz "Jak wytrzymać ze sobą nawzajem?".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

Dziękuję. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zwykle, profesjonalnie. Gratuluję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może nie odkryła nic nowego. ;) Ale warto sobie o tym przypomnieć, czytając tę książkę. ;))) A dlaczego tak Cię rozbroiły? ;)) Poszukuj koniecznie. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chmielewska chyba niczego nowego nie odkryła ;p od dawna wiadomo że kobiety są bardziej wytrzymałe i silniejsze psychicznie :) Wiesz, gdyby nie Twoja recenzja do książki na pewno bym nie dotarła. Teraz gdy tylko będę potrzebowała partii śmiechu i relaksu to jej poszukam i wyluzuję :))))))))) PS te "kolczyki i długie włosy u mężczyzn" mnie rozbroiły :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

I oczywiście pozdrawiam świątecznie. :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Koniecznie. ;) Dawno nie czytałam tak zabawnej książki - dobra na poprawę humoru. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Koniecznie i z chęcią wielką przeczyta.Autorka tekstu zachęciła mnie do tego.Pozdrawiam świątecznie i oczywiście 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sporo Chmielewskiej przeczytałam. Wiele jej książek nawet kilka razy. O tej nie słyszałam. Zaraz po świętach poszukam jej w bibliotece:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.04.2010 18:42

Koniecznie muszę przeczytać , już mi się podoba ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.