Facebook Google+ Twitter

Przeciwni F-16. Mieszkańcy Krzesin idą do prokuratury

  • Źródło: Głos Wielkopolski
  • Data dodania: 2007-05-24 09:51

Ryszard i Elżbieta Kozłowscy uciekali wczoraj z domu, gdy pilot myśliwca zbyt nisko nad nim przeleciał. / Fot. JANUSZ ROMANISZYNNiedawno informowaliśmy o awariach samolotów F-16, stacjonujących w Krzesinach. Lotnicy zaprzeczali, by była to prawda. W poniedziałek jednak doszło do niebezpiecznego incydentu, gdy jeden z myśliwców przeleciał nad zabudowaniami w pobliżu Krzesin znacznie niżej niż powinien. Mieszkańcy postanowili złożyć doniesienie do prokuratury. Skarżą wojsko o spowodowanie zagrożenia dla życia i zdrowia.

Ich zdaniem pilot F-16 przesadził. - Leciał tak nisko na dopalaczu, że spaliła się linia energetyczna, posypały iskry, a my uciekaliśmy za dom – opowiadają mieszkańcy budynku w podpoznańskich Krzesinach. Tego samego, na który w 1966 roku spadł MIG-21.

– Zaczyna się tak po godzinie dziewiątej, latają do jedenastej, później przerwa i po obiedzie znowu – twierdzi Ryszard Kozłowski, mieszkaniec Marlewa. – My się boimy, zwierzęta się boją – króliki aż piszczą przerażone.
Energetyka już naprawiła uszkodzenia z poniedziałku. Jej pracownicy nie wykluczają, że mogły zostać spowodowane przez nisko lecący samolot. Szef bazy w Krzesinach, Sławomir Smoktunowicz stanowczo temu zaprzecza.
Grzegorz Okoński

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.