Facebook Google+ Twitter

Przeciwnicy ACTA protestowali w Kaliszu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-01-27 12:25

Tłumy przeciwników podpisania przez rząd protokołu ACTA, zebrały się w środę około godz. 14.50 przed kaliskim Ratuszem. Wśród manifestujących dominowała młodzież gimnazjalna i licealna.

Punktualnie o godz. 15 uczestnicy, którzy wypełnili prawie cały Rynek, założyli maski i skierowali palec wskazujący w stronę kaliskiego Ratusza w geście protestu przeciwko podpisania protokołu.

- Zorganizowaliśmy Flash Mob, czyli krótki happening, trwający dwie minuty, żeby wykazać kaliską dezaprobatę wobec projektu ACTA. Nasze pokolenie zostało wychowane bez internetu, później sami go tworzyliśmy. Dodawaniem linków, cytatów i innych rzeczy w ramach sieci wyrażamy siebie. Teraz rząd chce, żebyśmy zatracili tę osobowość. W ramach protestu chcemy pokazać jak bardzo nam się to nie podoba. Mam nadzieję, że to nie będzie nasze ostatnie działanie w tym kierunku, choć czasu pozostało niewiele - mówi jedna z młodych uczestniczek protestu. Jak zapewniła, ich walka nie zakończy się nawet w momencie podpisania niekorzystnego dla internautów protokołu.

W ostatnich dniach niezwykle dużo kontrowersji budzi ratyfikacja przez Polskę, tzw. porozumienia ACTA, które pierwotnie ma na celu ochronę dóbr intelektualnych, lecz faktycznie przyczynia się do inwigilacji obywateli, ograniczając podstawowe prawo wolności słowa. Porozumienie ACTA zostało przygotowane w tajemnicy przed obywatelami i gdyby nie działalność grupy hackerskiej - Anonymous, prawdopodobnie dalej żylibyśmy w nieświadomości. Pomimo licznych sprzeciwów ze strony społeczeństwa, polscy ministrowie zdecydowali się nie odrzucać ACTA i w najbliższych dniach umowa zostanie podpisana.

"My, jako społeczeństwo nieobojętne na los naszego kraju postanowiliśmy działać. Dlatego zaprosiliśmy mieszkańców Kalisza na Flash Mob, w trakcie którego zaprotestowaliśmy przeciwko podpisaniu ACTA" - czytamy w komunikacie przeciwników podpisania protokołu ACTA.
(Bartek Hypki)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.