Facebook Google+ Twitter

Przeciwnicy ACTA protestowali w Warszawie. Palikot na doczepkę

Przeciwnicy ACTA wyszli na ulice. Kilkaset osób protestuje pod budynkiem polskiego przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie.

 / Fot. PAP/Paweł SupernakOkoło godz. 16 przed budynkiem polskiego przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie zebrało się kilkaset osób, protestujących przeciwko pospisaniu ACTA; inwigilowaniu internetu i ograniczeniu wolności słowa w sieci. "Precz z cenzurą", "Nie dla ACTA" - skandują zebrani.

Na miejscu pojawił się także Janusz Palikot.
Jak podaje tvn24.pl, demonstranci trzymają transparenty, wzywające Donalda Tuska do zaniechania decyzji o podpisaniu ACTA. Wielu spośród protestujących przyniosło ze sobą biało-czerwone flagi, w zgromadzeniu biorą udział także grupy osób w barwach klubowych Legii Warszawa. / Fot. PAP


Protestujący organizują się za pośrednictwem portali społecznościowych także w innych miastach Polski. Kolejna manifestacja w Warszawie zapowiadana jest na środę, odbędzie się w godzinach 17.00 - 20.00 pod Pałacem Prezydenckim.
 / Fot. PAP / Fot. PAP


Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Referenfum ACTA
  • Referenfum ACTA
  • 25.01.2012 01:27

Uwaga!

Działa już strona: www.referendumacta.pl

Pobieramy wniosek i zbieramy podpisy w sprawie referendum dotyczącego podpisania ACTA przez rząd.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kyk
  • kyk
  • 24.01.2012 23:55

Do ludzi, którzy wypowiadali się w kwestii kiboli - co za różnica do jasnej ciasnej jakie kto ma poglądy, skoro WSZYSCY RAZEM spotkaliśmy się tego dnia, i nie bacząc na różnice ideologiczne RAZEM zaprotestowaliśmy przeciwko ACTA! To świadczy o nas, o tym, że w obliczu zagrożenia potrafimy odłożyć na bok niesnaski i zaprotestować ramię w ramię. Człek w bojówkach, glanach i kefiji tuż obok człeka w dresach, z szalikiem klubowym i adidasach.
Bo w gruncie rzeczy wszyscy pragniemy tego samego - wolności!

A o resztę kłócić się można kiedy indziej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cieszę się, że jeszcze możemy oglądać rzeczywistość własnymi lub niezależnymi a nie oczami medialno-partyjnych korporacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
głos
  • głos
  • 24.01.2012 21:44

W "panoramie" mówili,że było ponad 2 tysiące protestujących. We Wrocławiu na jutro wpisało się na fejsbuku blisko 8 tysiecy. ... i bardzo dobrze. Też się wybieram.
"ACTA" m.in. pozwoli prezydentowi (w razie POtrzeby) na swobodniejsze wprowadzenie stanu wojennego, rządowi na większą inwigilację społeczeństwa i wiele, wiele innych zakamuflowanych sposobów ograniczania swobód obywatelskich.
Przecież wiadomo,że p.Donald nie wyjdzie w tv i ze swym rozbrajającym uśmiechem nie POwie,że będziecie nic nie znaczącymi ludkami-jak w Korei.
Ja w tym zgiełku medialnym pojąć nie mogę jak ci ludzie odmienili się od 1980r. ...albo po prostu skutecznie przez tyle lat się kamuflowali.
Gdyby w 1980r. taki p.Donald, czy p.prezydent zachowywali się tak jak dziś i gdyby głosili takie herezje w imię wolności i demokracji to natychmiast by robotnicy ich na taczkach wywieźli.
Czy oni naprawdę nie pamiętają tego czy liczą na naiwność Narodu.
Myślę,że młodzież powinna więcej samodzielnie studiować historię,a nie opierać się na POprawnych POdręcznikach.
Walczcie o wolność internetu, o demokrację, wolne media, także o multipleks dla telewizji Trwam bo jak tak dalej będziecie to cofniemy się do epoki kamienia łupanego,a internet i demokracja będą tylko dla wybranych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

LISTA MIAST w Których odbywają się pikiety:
http://www.youtube.com/watch?v=zErsYBaopg4&feature=related

Komentarz został ukrytyrozwiń
NoSt3r
  • NoSt3r
  • 24.01.2012 20:53

ludki, jak ciągnąć pliki BEZPIECZNIE (czyli nikt nie sprawdza Ci IP) to tylko tutaj: goo.gl/TOv8Z

Komentarz został ukrytyrozwiń
-------
  • -------
  • 24.01.2012 20:48

ANONIMOWI NIE RUSZAJCIE STRON RZĄDOWYCH uderzcie w BANKI !!! - TO BY RUSZYŁO CAŁY NARÓD !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Referendum ws ACTA
  • Referendum ws ACTA
  • 24.01.2012 20:26

REFERENDUM WS ACTA!
Prawo konstytucyjne. Referendum gwarantuje ustawa z dnia 14 marca 2003 r. o referendum ogólnokrajowym (Dz.U. z 2003 r. Nr 57, poz. 507). Rozdział 8, Art. 63.

1. Sejm może postanowić o poddaniu określonej sprawy pod referendum z inicjatywy obywateli, którzy dla swojego wniosku uzyskają poparcie co najmniej 500 000 osób mających prawo udziału w referendum.

A więc zbieramy podpisy pod referendum. To MY zadecydujemy o ACTA a nie rząd.

Wklejajcie to się gdzie się da, każdy ma usłyszeć o referendum ws ACTA.

referendum.

A więc zbieramy podpisy pod referendum. To MY zadecydujemy o ACTA a nie rząd.

Wklejajcie to się gdzie się da, każdy ma usłyszeć o referendum ws ACTA.

To Nasza Szansa :) Jest nas już ponad pół miliona.

Komentarz został ukrytyrozwiń
niedlaacta
  • niedlaacta
  • 24.01.2012 19:34

NIE DLA ACTA !