Facebook Google+ Twitter

Przeciwnicy broni palnej łączcie się w absurdzie!

"Inteligentni ludzie powinni popierać zakaz posiadania broni, ponieważ zdają sobie sprawę, że są zbyt głupi, by można im było zaufać i dać broń."

Działając z chęci zysku, czyli żądzy zaspokojenia wrodzonego grafomaństwa, które spać mi nie daje, spróbuję wpisać się złotymi zgłoskami... no, powiedzmy zgłoskami w ogólnoludzką dyskusję o wadach i zaletach prawa do posiadania broni palnej przez obywateli. No i pora spania się zbliża, co jest nie bez znaczenia.

Jako, że - też od urodzenia - jestem chłopcem i czasami lubię sobie postrzelać, wpiszę się lekko akcentując swoją postawę "za", czyli za ogólnie pojętą wolnością pod tym prawem się wstydliwie kryjącą. Wstydliwie, gdyż wielu ludzików mówiących o wolności ma kłopoty ze sprecyzowaniem czegoż ona tak w szczegółach miałaby dotyczyć, a to proste – wolność dotyczy wolności wyboru, a w tym przypadku wyboru: kupić tę giwerę, czy nie kupić; pozwolić sąsiadowi na jej kupno, czy nie pozwolić, bo jeśli ja się jej boję/wstydzę/nie potrzebuję/nie mam zamiaru, to wcale nie znaczy, że sąsiad mój gust podziela. I choć ta druga opcja nie ma z moją wolnością bezpośrednio niczego wspólnego, to działa perspektywicznie na zasadzie wzajemności.

Prócz zadeklarowanego na wstępie grafomaństwa nie mam w zanadrzu, ani nawet w głowie żadnych innych grafo-atutów, więc postanowiłem posłużyć się nieocenioną Wikipedią. Szukając argumentów za prawem do powszechnej dostępności broni palnej wpisywałem różne hasła w Wiki, lecz nie mogłem znaleźć niczego konkretnego. Po chwili nie wiedzieć skąd wpadło mi do głowy, że lepszym sposobem może się okazać pomyślenie przed szukaniem, więc jak mi wpadło tak zrobiłem, czyli pomyślałem chwilkę i doszedłem do wniosku, że większość przeciwników nigdy nie miała do czynienia z bronią, znaczy nie ma o niej niebieskiego pojęcia prócz niejasnych przeczuć lub osobistych fobii w większości opartych na obejrzanych horrorach, westernach czy stereotypowo powtarzanych mitach.

Właśnie, mitach... to słowo wydało mi się kluczowym, więc dałem je ciotce Wiki do przegryzienia i wynik był owszem, owszem, tym bardziej tłustym, że znalezionym pod jednym adresem kąskiem: www.militarium.net/forum/viewtopic.php?t=3060.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

piszpan eryk
  • piszpan eryk
  • 07.02.2011 16:31

Gdyby była możliwość posiadmnia broni nie byłoby tyle choamstwa w nierządzie RP i nasz Kraj byłby bardziej zasobny a Narodowi żyłoby się o wiele leojej

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Roman Woźniak.

No cóż, niektórzy lubią żyć na komendę, a to znaczy jak najwięcej zakazów, nakazów i regulaminów, i mnie to nie przeszkadza; niektórzy nawet inaczej żyć nie potrafią i mnie to też zupełnie nie przeszkadza, ale dziwi mnie dlaczego tak bardzo im zależy żeby te same zakazy wprowadzić dla mnie?
Bo to już mi przeszkadza.

Potrzebują większego tłumu podobnych sobie marionetek, by mieć lepsze alibi dla swojej niewolniczo-kolektywistycznej mentalności? I tak jest ich, homo-sovieticusów zdecydowana większość, przynajmniej w Polsce.

"Nie czyń bliźniemu tego, co chciałbyś, aby on uczynił tobie. Możliwe, że macie zupełnie różne gusty." G. B. Shaw

...;)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Maciej Gniadek.

Zakładając, że w tym stwierdzeniu masz rację, oraz rozszerzając pojęcie "broń", to co wg. Ciebie jest bronią?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Im więcej wprowadzimy zakazów tym bardziej demokratycznym państwem będziemy?
Pamietajmy jak najmniej zakazów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiele hałasu o nic, robią ci którzy biorą wszystko dosłownie. :-p Chyba że to próba wyśmiania kogoś komu zdarzyła się pomyłka (każdemu się przecież zdarzy), wtedy to nie godne prawdziwego człowieka.. :(

Subiektywnie, powinno zostać odebrane jako : "Inteligentni ludzie powinni popierać zakaz posiadania broni, ponieważ zdają sobie sprawę, że są ((też) ludzie) zbyt głupi, by można im było zaufać i dać broń." - i się można zgodzić! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, do obrony własnej przed kobietami, nagminnie wspierającymi referenda w sprawie broni.
No i logika Twojego tekstu mi mówi, że gdyby nie kobiety, to i terroru by nie było, bo i nie miałby kto go stwierdzić. ;)

A poważniej, to zauważ, że nie strzeli... tfu, nie zaprezentowałaś żadnego argumentu przeciw prawu do posiadania broni, ani nie napisałaś dlaczego Tobie ta broń niepotrzebna, tylko dopisałaś się do listy absurdów, niby-ironią pytając po co komu ta bronia - czy ja się Ciebie pytam: po cholerę Ci pralka, albo alkohol, że o samochodzie nie wspomnę...?
Nie, mnie to zupełnie nie obchodzi, więc w ew. referendum będę głosował za Twoim prawem do posiadania potencjalnie śmiercionośnego samochodu i alkoholu, że o morderczej pralce nie wspomnę.

Chociaż mnie żadna pralka kompletnie nie jest potrzebna.
Nie po to się żeniłem... ;))

A tych dolców, to ile po przecinku...? ;))))))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

$ ;)))))))
Za tydzień Szwajcarzy głosują w referendum w sprawie inicjatywy o zakazie trzymania broni w domu. Najczęściej ląduje ona pod łóżkiem, za drzwiami, broń krótka w szufladzie biurka. Amunicji już dawno nie wolno mieć , ale jakimś cudem przemycana jest do domu, skutkiem czego broń jest najczęstszym narzędziem samobójców. Inicjatywę wspierają głównie kobiety, gdyż twierdzą, że jest narzędziem terroru domowego . Po co komu broń w domu ? do obrony własnej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.