Facebook Google+ Twitter

Przeciwnicy palenia Koranu ostrzegają Stany Zjednoczone

Jedna z amerykańskich organizacji, chce 11 września uczcić dziewiątą rocznicę zamachów terrorystycznych w Stanach Zjednoczonych, publicznym spaleniem Koranu, na znak solidarności z ofiarami Al Kaidy. Deklaracja ta wywołała falę protestów w świecie Islamu.

Demonstracja Pro palestyńska Yogyakarta Jawa / Fot. Piotr ŚmieszekW miniony weekend w Indonezji oraz w innych krajach islamskich regionu, miały miejsce masowe protesty, przeciwko zaplanowanym na 11 września publicznym paleniem Koranu w Stanach Zjednoczonych.

Ma do niego dojść na wezwanie Organizacji Społecznej z Florydy, dla uczczenia 9. rocznicy zamachów na World Trade Center. Palenie świętej księgi wyznawców Allaha, jak zapowiadają organizatorzy, będzie się odbywać pod hasłem „Lets burn Koran” – „spalmy Koran”.

Demonstracja Yogyakarta Jawa / Fot. Piotr ŚmieszekJak informuje, stołeczny dziennik, angielskojęzyczny, „Jakarta Post”, manifestacja w Dżakarcie zgromadziła ponad 3 tys. uczestników. W innych miastach Jawy i Celebesu, masowe protesty miały miejsce już w piątek.

Dyrektor Międzynarodowego Centrum Islamu i Pluralizmu, Syafi Anwar, wierzy jednak, że amerykańscy organizatorzy akcji, chcą jedynie przyciągnąć i skupić na sobie uwagę mediów, a do samej akcji palenia, mimo wszystko nie dojdzie.

Demonstracja Jawa Yogyakarta / Fot. Piotr ŚmieszekSzef kontrowersyjnej organizacji ekstremistów islamskich Front Obrońców Islamu, wezwał swoich zwolenników, by nie mścić się na chrześcijanach w przypadku dojścia akcji do skutku. Jednocześnie zachęcał jednak, do nie ustawania w prowadzenia Jihadu i zagroził śmiercią każdemu kto odważy się spalić Koran.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

To zniewaga ludzi i kultury! Jako Katolik także poczułbym się urażony gdyby palono Biblię. Nie można utożsamiać ziarenka piasku z całą pustynią!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
OskarG
  • OskarG
  • 07.09.2010 18:06

Palenie Koranu,co tym ludziom się ubzdurałoo!Palenie Świętej księgi Islamu jest na prawdę bardzo złym ruchem,nie tylko prowokacją,lecz także zbeszczeszczeniem Islamu,nie jestem wyznawcą tej religii,ale jestem przeciwnikiem takiego postępowania i nie powinni dopuszczać się niszczenia innych religii świata.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.