Facebook Google+ Twitter

Przeczytaj swój materiał w lokalnym tygodniku!

Serwis dziennikarstwa obywatelskiego Wiadomości24.pl od początku roku zacieśnił współpracę z gazetami grupy Polskapresse zgrupowanymi pod marką „Polska”. Materiały autorów Wiadomości24.pl będą wkrótce pojawiać się w lokalnych tygodnikach, na początek w kilku regionach kraju.

 / Fot. reklama akcji DOZawodowi dziennikarze będą współpracować z obywatelskimi, by jeszcze lepiej informować odbiorców o ciekawych wydarzeniach z lokalnego podwórka. Akcja rusza na początek na Pomorzu (Dziennik Bałtycki) i Mazowszu (tygodniki Nasze Miasto) a wkrótce pewnie w woj. opolskim (Gazeta Opolska) i woj. lubelskim (Kurier Lubelski). Materiały dziennikarzy obywatelskich serwisu Wiadomości24.pl, trafią do tygodników oraz na ich strony internetowe. Wszystkie materiały od dziennikarzy obywatelskich Wiadomości24.pl będą wyraźnie oznaczone imieniem, nazwiskiem a niektóre nawet zdjęciem danego autora (jeśli takowe w profilu posiada - patrz zapisy regulaminu Wiadomości24.pl).

Zaczynamy od fotografowania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 11 stycznia czekamy na Wasze galerie zdjęć z terenu woj. pomorskiego i mazowieckiego. Będziemy próbować różnych rozwiązań, ale w sumie chodzi o otwarcie gazet na informacje, zdjęcia swoich czytelników. Dla najbardziej aktywnych przewidzieliśmy nagrody rzeczowe (to lokalne redakcje będą je przyznawać, zresztą niezależnie od istniejących już nagród Wiadomości24.pl). Najlepsi mogą liczyć na udział w zimowej odsłonie naszej Letniej Szkoły Dziennikarstwa – szczegóły podamy już za kilka dni.

- Zaczynamy współpracę z dziennikarzami obywatelskimi, których informacje, zdjęcia i artykuły mogliśmy do tej pory obserwować jedynie w internecie, na stronie www.wiadomosci24.pl. Zapraszamy do wspólnej reporterskiej przygody wszystkich, którzy chcą podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Wystarczy zalogować się na stronie Wiadomości24.pl. Najciekawsze, najlepsze materiały publikować będziemy na naszych łamach, by także Czytelnicy „Polski Dziennika Bałtyckiego” mieli szansę wiedzieć więcej - napisał Maciej Wośko, red. naczelny "Dziennika Bałtyckiego" w sobotnim wstępniaku.
A tutaj materiał (PDF str. 2 wydania z 2 stycznia 2009 r.) jaki opublikował Dziennik Bałtycki
A tak =PL&_CheckSum=-830926302

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

Poza plusem składam Panu gratulacje!
Bo to dzisiaj ciężko się utrzymać na wysokip poziomie "oglądalności". Nie wiem tylko, czy Zachodniopomorskie też miałoby szansę na - Tygodnik lokalny? Jestem już stary, no i mam zawód, którego Pan nie wymienił w swoim artykule. Ale proszę nie zapomieć w przyszłości. Nie codzienny przypadek żeby inż. mechanik podejmował próby parania się dziennikarstwem.
Gdyby Zachodniopomorskiemu dał Pan szansę to ja bym "poszperał" wśród znajomych i znalazł kogoś godniejszego, i młodzego na miejsce Wiodącego w regionie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trudno nie ulec wrażeniu, że Polskapresse szuka dodatkowej, bezpłatnej, siły roboczej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobre posunięcie ze strony redakcji, oczywiście popieram:)
Mam nadzieję tylko, że niebawem dojdzie Polska Dziennik Łódzki. Tym bardziej, że jak czytam codziennie Kutnowskie wydanie DŁ to opadają ręce!! Proszę wybaczyć, ale na stronie poświęconej miastu Kutno, widnieją artykuły nie związane z miastem. Nieraz jest, że w Kutnie coś się dzieje bardzo ważnego, a w DŁ tego nie publikują, nie ma żadnej relacji.

Nie chcę pisać tutaj, że jestem najlepszym dziennikarzem obywatelskim i że moje artykuły muszą się znaleźć w DŁ, bo tak nie jest. Nie jestem najlepszy, dopiero się uczę i dalej chcę zdobywać wiedzę na temat, jak poprawnie pisać reportaże, wywiady itp. Tylko często zdarza się tak, że ja napisze artykuł (dla link o bardzo ważnym wydarzeniu, jakie miało miejsce w Kutnie, a DŁ tego nie napisze. Czemu?

Muszę przyznać, taka ciekawostka, że kiedy rozmawiam z ludźmi czytającymi DŁ to większość się strasznie skarży na kutnowską redakcję. Twierdzą, jak cytują, że "Dziennik Łódzki spada na psy". Jak wygląda, kiedy kupuję gazetę, a tu na stronie Kutna dziennikarze publikują artykuły nie związane z miastem.

Nie mówię, że tak jest codziennie bo czasem zdarza się ciekawe wydanie, gdzie cała strona jest o Kutnie ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak..a moje artykuły o Warszawie w NM ,to lądują na Pomorzu..zamiast w stolicy..bardzo regionalnie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetnie! Dobrze, że dziennikarze obywatelscy będą mogli pisać pod okiem profesjonalistów, a swoją drogą nie mogę doczekać się podobnej współpracy z Gazetą Wrocławską ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Zaczynamy od fotografowania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 11 stycznia czekamy na Wasze galerie zdjęć z terenu woj. pomorskiego i mazowieckiego" A z łódzkiego? Czy Redakcja pomoże w zdobyciu akredytacji? Na liście akredytowanych redakcji jest już Polska The Times, może zgłosić link http://wosp.org.pl/17final/index.php/36/2

Komentarz został ukrytyrozwiń

Natalio, właśnie dlatego mam mieszane uczucia... Eh.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale kiedyś coś takiego już chyba było - i to chyba nawet płatne....tzn. troszkę na innych zasadach ale teksty mogły trafić do lokalnych dodatków dzienników PP.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

kto będzie decydować o tym które artykuły umieszczą się w gazetach?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.