Facebook Google+ Twitter

Przeczytaj zanim wydasz wyrok...

..tak zatytułowane ulotki pojawiły się w Gdańsku Kiełpinie Górnym w obronie pięciu chłopców z Gimnazjum nr 2. Zdaniem ich obrońców nastolatkowie zostali niesłusznie osądzeni. Dlatego też autorzy ulotek organizują protest o prawo do uczciwego procesu i ujawnienie prawdy.

Budynek sądu w Gdańsku Fot. Ewa KowalskaŁukasz, Mateusz, Arek, Michał i Dawid to chłopcy z słynnego Gimnazjum nr. 2 w Gdańsku tacy jak wszyscy inni spokojni, dobrzy uczniowie i koledzy z normalnych rodzin. Byli potrzebni „politykom” do realizacji swoich programów politycznych i do codziennego udziału w programach i artykułach medialnych tuż przed wyborami samorządowymi to ich pech . Media przedstawiając przejaskrawione i kłamliwe treści – wydały wyrok na 14 letnie dzieci i zrzuciły odpowiedzialność na młodzież w trudnym okresie dojrzewania. Sąd powinien być, niezawisły i nie poddawać się naciskom polityków i mediów. Sąd powinien sugerować się zeznaniami naocznych świadków, którzy twierdzą zgodnie, że na lekcji nie wydarzyło nic nadzwyczajnego, zwykły harmider, gonitwy i żarty. Nikt nie zadał sobie trudu, aby zbadać, co tak naprawdę mogło skłonić Anię do takiego kroku – już nie po raz pierwszy !!!

Ufamy, że pomimo dysproporcji sił z jednej strony Prezydent dwóch ministrów i media, z drugiej 5-cioro przestraszonych dzieci jest szansa na to, iż SPRAWIEDLIWOŚĆ ZWYCIĘŻY.

Pomóżmy tym biednym, bezbronnym chłopcom i upomnijmy się o prawo do uczciwego procesu i ujawnienie prawdy, protestując w dniu 11.01.2007 r o godz. 8.30 przed Sądem Rodzinnym w Gdańsku

  Zwolennicy Prawdy

Zachowana została oryginalna pisownia

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

was to chyba pochszanilo tym dzieciakom powinno sie przynajmniej organy obciac

Komentarz został ukrytyrozwiń

1. Prawdy się nie zmieni, życia nie wróci. Żaden Sąd nie pomoże, bez względu na główną przyczynę...
2. Przeznaczenie versus Wolna Wola: Judasz... gdyby nie kochał Mistrza, nie podszedłby, nie pocałował...
3. Trzech ludzi widziało wypadek samochodowy. Każdy opisał to inaczej... Sąd i biegli zobaczą (marnej jakości) film... CO zobaczą? Mówi się: "Piękno jest w oku patrzącego" (Beauty is in the eye of the beholder). Dodam: prawda - w umyśle - też.

Komentarz został ukrytyrozwiń

1. Czas zawsze był rzecznikiem przestępców - nie znam przypadku, aby po latach procesów skazani byli gorzej oceniani niż przed procesem. Czas goi rany. Wszelkie inne przyczyny samobójstwa będą przez obronę stawiane w takim świetle, że zaczniemy tym chłopakom współczuć. A niewykluczone, że popełniła zupełnie z innego powodu (o, już też tak zaczynam myśleć)...
2. Od dwóch tysięcy lat mamy opinię o Judaszu, a przecież krzywdzimy tego człowieka - on zdradzil Jezusa, bo tak Bóg chciał. To miał zapisane - nie mógł inaczej uczynić. A co byłoby, gdyby nie pocałował J.? Rzymianie to kmioty i by nie wiedzieli kto zacz?
3. Czy opublikowano co ci chłopcy robili w klasie? Od tego zależy moja opinia na ten temat. Mówi się o molestowaniu, a molestownie to jak kradzież - można ukraść złotówke , tysiąc i milion zł. Zatem ile tego molestowania w %%? Za ile złotych w podanej skali? Jeśli nie wiemy to o czym mamy dyskutować?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.01.2007 20:22

Ja uważam że do każdej informacji z mediów, trzeba mieć dystans..

Nie wiem kto ma racje w tej konkretnej sprawie, ale wiem jak media potrafią zniekształcić bieg wydarzeń na przykładzie awantur "pseudokibiców" na starówce.

Wierzyłbym w to gdyby mnie tam nie było i gdybym nie widział jak policjanci obijali pałkami nawet dziewczyny.. każdego kto się napatoczył. I jak sami zaatakowali kibiców w wyniku czego zaczęła się awantura..

O tym media nie pisnęły:) Sam zostałem obity przez funkcjonariuszy za dosłowne "nic".


Ale cóż szary człowiek może poradzić na taką niesprawiedliwość i ukazywanie prawdy w krzywym zwierciadle.. Kiedy kolejne listy i materiały do mediów przepadają bez odpowiedzi.

To co widzimy w TV i w wiadomościach po prostu zawsze musi być dla kogoś wygodne. Obiektywizm nie istnieje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z Tobą Krzyśku, że powinien być link do artykułu opisującego sprawę Ani. W kwestii Waszej uwagi dotyczącej komentarza przyznam, że nie wiem jak być powinno. Wysłałam tę notkę jedynie jako informacje prasową, starałam się wręcz, żeby pozbawiona była wszelkich wątków osobistych, a więc i komentarza. Tak pojmuję informację, ale być może jestem w błędzie. Być może redakcja nam to wyjaśni:)
Sądzę, że jest to temat na reportaż i mam nadzieję, że Karolina (Neptun) stanie na wysokości zadania :) - ja nie mogę być we czwartek pod budynkiem sądu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

mam to samo zdanie co Melisa...
nie dam ani plusa, ani minusa, choć jestem skłonny bardziej do tego drugiego.
Powinien pojawić się jakiś mini komentarz, a także parę słów przypomnienia, o co chodzi... bo ja szczerze mówiąc dopiero po chwili przypomniałem sobie o co chodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brakuje mi chociaż krótkiego komentarza, jakiegoś ustosunkowania się do treści ulotki, próby dowiedzenia się, kim są owi "zwolennicy prawdy" i dlaczego bronią 14-latków. Może to tylko propaganda stworzona przez któregoś z ojców oskarżonych??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zwróćcie proszę uwagę na wytłuszczone w ulotce zdanie: "Nikt nie zadał sobie trudu, aby zbadać, co tak naprawdę mogło skłonić Anię do takiego kroku – już nie po raz pierwszy !!!" Otóż to! Ania PODOBNO próbowała już wcześniej odebrać sobie życie ......

Komentarz został ukrytyrozwiń

*Kto, będąc dzieckiem, nie zaczepiał dziewczyny?* - oczywiście dzieckiem płci męskiej...
Pewnie każdy, choć nie telefonem komórkowym z kamerką (z oczywistych powodów).
Ale też kto 20 lat temu nie "zalecał się" w pracy czy na studiach do pań, a teraz to w USA by dostał 30 lat za molestowanie. Nie było takiego słowa w obiegu.
Teraz za zajrzenie koleżance w upały za dekolt to już przestępstwo. I nic to, że ma zbyt luźną bluzkę, że nie nosi noszobiustu, że pochyla się nad stołem dyskutując o tekście lub o rysunku, nic nawet i to, że wie iż każdy tam zagląda - ona zgłosi pretensje do jednego, którego nie lubi, a nic nie ma przeciw na kilku pozostałych. Takie mamy teraz wykładnie - podobno babka może iść nago i nikt jej nie ma prawa zaczepić. Oczywiście będzie afera, jeśli ten, którego sobie wybrała - nie zareaguje na jej widok - jest stracony (patrz *W sieci*)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co innego, owszem. Ale ja pamiętam bardzo dobrze, że w szkole podstawowej chlopcy nas na silę lapali za różne miejsca itd. Trwalo to miesiącami... Czasami nie mialyśmy życia, a w domu każdy wstydzil się powiedzieć. Zakladam, że przypadek Ani mógl być daleko bardziej drastyczny, ale jeśli okaże się, że nie tylko to bylo przyczyną samobójstwa, wcale się nie zdziwię.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.