Facebook Google+ Twitter

Przeczytałeś? Podaj dalej!

"Wielka Kampania Polecenia" upadła na rzecz swojej młodszej koleżanki "Książki za recenzję". Dlaczego jednak nie zrobić z niej społecznej akcji, na szerszą skalę?

Logo "Książki za recenzję" / Fot. Logo"Książka za recenzję" to ciekawy sposób na promowanie książek przez wydawnictwa, ale też i gratka dla czytelników. Mogą oni bowiem otrzymać w prezencie książkę, zobowiązując się jedynie do opublikowania recenzji po jej przeczytaniu.

Po dłuższej obserwacji zasad przyznawania takich gratisów, zauważyłem, że nie wszyscy użytkownicy mają równe szanse na ich zdobycie. Przyznawanie ich bowiem odbywa się na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy". Propozycje publikowane są przez Katarzynę Karaś we wczesnych godzinach popołudniowych, zatem nie wszyscy jeszcze wtedy zasiadają przed komputerem i logują się na portal.

Dlatego wpadłem na pomysł, który właśnie teraz chciałbym zaprezentować użytkownikom. Na początku pytanie: Co robicie z książkami otrzymanymi z w24.pl, które już przeczytaliście? Pewnie trafiają one do domowej biblioteczki i po czasie nazbierają trochę kurzu. A może by tak podzielić się z innymi, którzy nie mają możliwości otrzymania książki, a z chęcią by ją przeczytali?

Proponuję wprowadzić zasadę: Kto otrzymał książkę w kampanii, przeczytał ją i opublikował recenzję na łamach serwisu, jeśli zechce może przesłać ją dalej, kolejnemu użytkownikowi. Potem kolejny czytelnik po zapoznaniu się z jej treścią, przesyłałby następnemu chętnemu. Książka dzięki temu miałaby kolejne życia, a zainteresowani czytelnicy wzbogaciliby się o kolejna dawkę wiedzy.

Koszt takiego przedsięwzięcia nie jest duży, wystarczy policzyć przesyłkę, a cel naprawdę ciekawy. W celu omówienia szczegółów proponuję indywidualny kontakt pocztą wewnętrzną z osobą, która daną pozycje otrzymała. Niech rusza Giełda Książek Wiadomości24.pl!

Czytajmy i dajmy czytać innym!

Proszę o ocenę pomysłu w komentarzach pod tekstem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (64):

Sortuj komentarze:

Bardzo sie ciesze :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jedna z książek zyskała już nowego właściciela.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdy żona smacznei gotuje
Drogę do serca męża znajduje.

Dzisiaj bardzo chętnie ofiaruję w ramach promocji mojej Wielkopolski książeczkę z regionalnymi potrawami wielkopolski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ok. życzę zatem powodzenia. Na tym etapie mojego życia jednak się nie przyłączę... A osobiście znajomym też pożyczam wiele książek, więc nie jestem takim skąpcem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Michale... może inny miał być tytuł artykułu.
Zamiast ... Przeczytałeś? Podaj dalej!
powinno być ... Przeczytałeś! Pozwól i mi przeczytać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewo, zdaj w sobie z tego sprawę. Ale głównym celem jest wymiana, nieważne skąd książki pochodzą. "Książkę za recenzję" wybrałem celowo, bo nie trzeba za pozycje płacić i można łatwiej wybrać tytuł i skontaktować się z właścicielem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja moich książek też nie oddam. Lubię książki, lubię też do książek wracać i nie mam ochoty ich oddawać. A poza tym to w pewnym sensie jest nagroda za napisanie recenzji... I na pewno każdy kto recenzje pisze, wie że nie jest to łatwa sztuka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wracam do książek, nawet do bajek po kilka razy.
Jednak mam kilka podwójnych, to mania kupowania książek w mojej rodzinie, lub udziału w konkursach i własnie te podwójne chcę ofiarować.
Michale napisz jaka tematyka cię interesuje, może coś znajdę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za miłe słowa.

Co do kosztów, to ponosi je wysyłający, ale p. Dorota pokazała, że przesyłka wcale nie jest taka droga. Zatem wymieniajmy się i czytajmy na potęgę! ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.