Facebook Google+ Twitter

Przed Dniem Niepodległości spotkajmy się „Pod Pikadorem”

We wtorek, 28 października o godzinie 18.30, rozpoczęto cykl spotkań w lokalu przy ulicy Nowy Świat 63 - w dawnej restauracji Nowy Świat, która na chwilę zamieniła się w legendarną kawiarnię „Pod Pikadorem".

Spotkanie prowadził Pan Tomasz Raczek / Fot. Sylwia Siwek
W atmosferze melancholijnych wspomnień o odzyskaniu niepodległości, odbyła się premiera trzech książek rocznicowych.
- Pierwsza książka to zbiór esejów "Salon niepodległości", druga, niezwykle aktualna, jak się okazuje w obecnej sytuacji, książka "Od marki do złotego. Historia finansów Drugiej Rzeczpospolitej". I trzecia, ilustrowana encyklopedia, nad którą patronat zechciała objąć, pani prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, "Polska Niepoległa" - opowiada prezes Wydawnictwa Naukowego PWN, pani Barbara Jóźwiak.Na spotkaniu pojawił się także Wujek Samo Zło, który nie wahał się zapytać o analogie pomiędzy artystką II RP, Hanką Ordonówną oraz Dodą. / Fot. Sylwia Siwek
Powitanie i słowo wstępne Prezydent Warszawy, Pani Hanny Gronkiewicz-Waltz / Fot. Sylwia Siwek
Ważnym punktem programu wczorajszego wieczoru było spotkanie z prof. Andrzejem Makowieckim, prof. Bolesławem Orłowskim oraz prof. Tomaszem Kizwalterem, którzy przybliżali atmosferę pamiętnych dni, opowiadając o wydarzeniach sprzed dziewięćdziesięciu lat.

Kolejne spotkania odbędą się dziś (29.10). Od 14 do 20 otwarta będzie czytelnia w Kawiarni "Pod Pikadorem", w której dostępne będą reprinty gazet z listopada 1918 oraz promowane wczoraj książki rocznicowe.
Jedną z atrakcji, przygotowanych na wczorajszy wieczór było czytanie reprintów gazet z listopada 1918 roku. / Fot. Sylwia Siwek
Jutro (30.10) o godzinie 19 organizatorzy zapraszają na spotkanie z Krzysztofem Jaworskim i Jasiem Kapelą - mistrzami humoru i zabójczych puent oraz na smakowity catering od Bliklego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ojej, jak blisko mojej pracy ;) ale nie mam czasu wpaść :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.