Facebook Google+ Twitter

Przed katowickim sądem czwarta rozprawa ws. mafii paliwowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-18 07:32

Dziś w katowickim sądzie okręgowym odbędzie się czwarta już rozprawa w sprawie tzw. śląskiej mafii paliwowej. W dalszym ciągu nie udało się nawet rozpocząć czytania aktu oskarżenia.

Poprzednia rozprawa została odroczona z powodu niestawienia się obrońców Andrzeja Dolniaka - byłego doradcy Andrzeja Leppera. Oskarżony nie zgodził się wówczas na odczytanie liczącego kilkaset stron aktu oskarżenia pod nieobecność obrońców.

Andrzej Dolniak skrytykował sąd, który w jego opinii dopuścił się zaniedbań wobec drugiego z obrońców, mecenasa Żurawskiego, który nie został poinformowany o terminach rozpraw, a nawet nie otrzymał aktu oskarżenia. Odraczając rozprawę, sędzia Gwidon Jaworski poinformował, że sprawa niedostarczenia wezwania mecenasowi Żurawskiemu, jak i braku jego pełnomocnictwa w aktach zostanie zbadana.

Wśród 21 osób oskarżonych w procesie znajduje się śląski baron paliwowy Henryk Musialski oraz znany detektyw Krzysztof Rutkowski. Zarzuty to głównie: nielegalny obrót paliwami i pranie brudnych pieniędzy. Większości grozi do 15 lat więzienia. Grupa oszukała Skarb Państwa na pół miliarda złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.