Facebook Google+ Twitter

Przed Mistrzostwami Świata juniorów dywizji III

Już w poniedziałek rozpoczną się hokejowe MŚ juniorów dywizji III. Sześć zespołów będzie walczyć o dwa miejsca premiowane awansem do dywizji II.

Zajmą one miejsca Australii i Serbii, które przełknęły gorycz spadku z dywizji II właśnie. Mistrzostwa rozegrane zostaną na lodowisku w stolicy Turcji, Ankarze. Spróbujmy prześledzić jakie szanse mają poszczególne zespoły.

Armenia

Zespół ten niespodziewanie włączył się o awans do dywizji II, w zeszłym roku, ale na szczeblu seniorów. W poprzednich MŚ U-20 Ormianie debiutując przegrali wszystkie mecze, a mistrzostwa zakończyli imponującym bilansem bramkowym 6-146! Tym razem jednak, takich pogromów raczej nie będzie. Przede wszystkim trenerem młodych zawodników z Armenii jest ten sam szkoleniowiec co seniorów, Amerykanin Doug Decesare. Może Armenia nie będzie liczyć się w walce o awans, ale walka o uniknięcie ostatniego miejsca w grupie może zakończyć się sukcesem.

Belgia

Dwa lata temu Belgowie spadli z dywizji II. Rok temu jednak nie przystąpili do rozgrywek i po roku przerwy zagrają w dywizji III, występując w roli jednego z faworytów.

Bułgaria

Drużyna oparta jest praktycznie na zawodnikach Slavii Sofia. Tylko trzech hokeistów gra w innych klubach: Boris Nenov w Akademiku Sofia, a Svetlin Stoev i Tzvetko Tanev w Levskim Sofia. Dość powiedzieć, że w Bułgarii, w regularnych rozgrywkach ligowych grają tylko te trzy kluby. Bułgarzy nie wystąpią w roli faworytów i nie powinni liczyć się e walce o awans.

Chiny

Chiny spadły w poprzednim roku z dywizji II i są chyba największym kandydatem, aby szybko tam powrócić.

Nowa Zelandia

Nowa Zelandia to drugi spadkowicz. Również przystępują w roli faworyta, a gwarantem sukcesów ma być rosyjski szkoleniowiec Dimitri Gunczenko. Najprawdopodobniej to właśnie oni wraz z Belgią i Chinami rozstrzygną między sobą losy awansu.

Turcja

Również gospodarze turnieju zatrudnili zagranicznego trenera. W przypadku Turków jest to Kanadyjczyk Clive Tolley. Jak wiadomo gospodarzom pomagają ściany, ale chyba nie na tyle, aby mogli awansować.

Warto odnotować, że są to mistrzostwa juniorów, w dodatku w najniższej dywizji więc wszelkie prognozy mogą być nietrafione. Co nie zmienia faktu, że faworytami do awansu są Chiny, Belgia i Nowa Zelandia.

Terminarz

8 stycznia 2007

Nowa Zelandia : Armenia

Belgia : Bułgaria 

Turcja : Chiny

9 stycznia 2007

Chiny : Bułgaria 

Armenia : Belgia 

Nowa Zelandia : Turcja

11 stycznia 2007

Chiny : Armenia 

Nowa Zelandia : Belgia 

Turcja : Bułgaria

12 stycznia 2007

Armenia : Turcja 

Bułgaria : Nowa Zelandia 

Belgia : Chiny

14 stycznia 2007

Bułgaria : Armenia 

Turcja : Belgia 

Chiny : Nowa Zelandia

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.