Facebook Google+ Twitter

Przed nami 65. Tour de Pologne

Czasami przygoda z rowerem zaczyna się od przyglądania zmaganiom zawodowych sportowców chociażby za pośrednictwem telewizji.

Strona TDP / Fot. screenW niedzielę 14 września startuje w Warszawie 65. Tour de Pologne. Kończy się po siedmiu etapach 20 września w Krakowie.

Wyścig ten, o 80-letniej tradycji, określany jako największe logistyczne wydarzenie w polskim sporcie, od czterech lat jest w gronie najbardziej prestiżowych imprez kolarskich na świecie - UCI Pro Tour. Na starcie staną najlepsze ekipy kolarskie świata, wraz z reprezentacją Polski.

Można śmiało powiedzieć, że twórcą tego wyścigu w jego dzisiejszej formie, jest z całą pewnością Czesław Lang. Od 15 lat dyrektor, organizator, propagator i dobry duch tej imprezy. Czesław Lang to wybitny sportowiec, wspaniały manager, cudowny człowiek, któremu udało się z małego amatorskiego wyścigu doprowadzić do powstania i realizacji w Polsce jednego z najważniejszych wyścigów kolarskich na świecie.

W wyścigu biorą udział najwybitniejsi kolarze i najbardziej liczące się ekipy kolarskie świata. W tym roku wystartują między innymi Samuel Sanchez i Fabian Cancellara, zdobywcy złotych medali na olimpiadzie w Pekinie.

Dzięki wyścigowi setki tysięcy, a może i miliony ludzi na świecie dowiadują się, że istnieje taki kraj jak Polska i mogą go sobie nawet w dość szerokim zakresie pooglądać, za pośrednictwem kamer telewizyjnych obsługujących wyścig. Jest to niebagatelna szansa dla miast, miasteczek i regionów, przez które prowadzi tras wyścigu do zaprezentowania się niemal przed całym światem.

Wspaniale realizowane transmisje przed wieloma telewidzami odsłaniają piękno walki sportowej kolarzy na trasach poszczególnych etapów. Dane jest nam obserwować coś, co zazwyczaj widzą i odczuwają jedynie zawodnicy i ekipy jadące z wyścigiem. Szkoda, że z międzynarodowych kanałów telewizyjnych transmisje będą tylko w Eurosporcie 2.

Perfekcyjna organizacja imprezy sprawia, że z roku na rok jej ranga jeszcze wzrasta, a miejsce w tak zwanym turze jest mocne i niepodważalne.

Dla wszystkich sympatyków kolarstwa i sportowców uprawiających ten sport oraz młodzieży to wspaniała okazja do zetknięcia się „na żywo” z wielkim kolarskim wydarzeniem.

Może jeszcze nie mamy tak wielki rzesz kibiców podróżujących swoimi camperami za kolarzami dopingujący swoich pupili w najbardziej karkołomnych miejscach trasy tak jak to ma miejsce we Francji, Włoszech czy Hiszpanii ale myślę, że właśnie dzięki takiemu wyścigowi jak Tour de Pologne popularność kolarstwa i sportów rowerowych oraz roweru jako środka transportu i rekreacji stale wzrasta i już dawno zdecydowanie przekroczyła nasze oczekiwania w tej materii.

Jak możecie poświęcić czas to pokibicujcie kolarzom na trasie, lub obejrzyjcie chociaż fragmenty tego wielkiego wydarzenia sportowego poprzez transmisje telewizyjne. Wrażenie pozostanie w was na długo. Może na zawsze.

Więcej na: http://www.tourdepologne.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.