Facebook Google+ Twitter

Przed nami 8. "Dzień Kotana"

W sobotę, w Warszawie, po raz ósmy odbędzie się "Dzień Kotana" - Impreza poświęcona Markowi Kotańskiemu.

8. Dzień Kotana / Fot. materiały organizatoraNa koncercie charytatywnym, który rozpocznie się o 17.30 przed Pałacem Kultury i Nauki wystąpią: Ewelina Flinta i Łukasz Zagrobelny, Piotr Rubik, Łzy, Urszula, Szymon Wydra i Carpe Diem, Elektryczne Gitary, Kasia Kowalska, Blue Cafe, Małgorzata Ostrowska, Anita Lipnicka i John Porter oraz De Mono Bis. Gospodarzami koncertu będą Miłka Skalska i Robert Leszczyński. Transmisję z imprezy można będzie obejrzeć w TVP 3 Warszawa oraz TVP Info.

Gośćmi specjalnymi koncertu będą: Anna Dymna, Janina Ochojska, Ewa Błaszczyk, Dorota Stalińska i Jurek Owsiak. Patronem honorowym jest prezydent Warszawy - Hanna Gronkiewicz- Walz. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na odbudowę spalonej części Centrum Pomocy Bliźniemu Monar- Markot przy ul. Marywilskiej w Warszawie. Od 4 do 11 X aktywny jest numer sms 72800 (2,44 zł z VAT), z którego zysk ma pomóc Monarowi.

Organizatorami koncertu są: Miasto Stołeczne Warszawa, TVP3 Warszawa oraz Stowarzyszenie Monar. Honorowy patronat nad imprezą objęła Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

- Nie ma Marka. Nie wiem, kto zdoła ponieść to wszystko, kto zdoła być tak uparty, niepokojący nasze sumienia, denerwować nas, poruszać nas i powodować, że chorzy na AIDS mają taką instytucję, do której mogą się zwrócić - te słowa powiedział Jurek Owsiak niedługo po śmierci Marka Kotańskiego w 2002 roku. Okazało się jednak, że ośrodki Monar i Markot założone przez Kotańskiego przetrwały dzięki ludziom, którzy postanowili kontynuować misję ich założyciela lub zawdzięczają mu "nowe życie".

Marek Kotański za cel stawiał sobie przede wszystkim człowieka. Był psychologiem, terapeutą. Dążył do zwalczania patologii społecznych, udzielał pomocy osobom uzależnionym od alkoholu, narkotyków, zarażonych HIV i bezdomnym. Założył Monar i Markot. Wielokrotnie nagradzany m.in.: Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Orderem Uśmiechu, Medalem Brata Alberta, Nagrodą Św. Jerzego oraz pośmiertnie został uhonorowany Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Mówił o sobie jako o cierpiącym na chorobę miłości do ludzi.

Źródła:
www.wikipedia.pl
www.tvp3.pl
www.um.warszawa.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Aneta
  • Aneta
  • 24.09.2011 22:19

Jak to? Nie organizują już Dnia Kotana? Szkoda :( Właśnie się zastanawiałam dlaczego nie ma żadnej informacji, a tu taka "niespodzianka" :/

Komentarz został ukrytyrozwiń
Piotr
  • Piotr
  • 02.04.2011 12:46

Ponawiam zapytanie "Moniki" - dlaczego już nie organizują Dnia Kotana?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Monika
  • Monika
  • 29.11.2010 22:33

Czy ktoś wie dlaczego nie organizują już Dnia Kotana?????

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za ważną informację :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.