Facebook Google+ Twitter

Przed nami czerwcowe Delicje Artystyczne

20-21 czerwca w Klubie Atelier w Sopocie, przy ulicy Mamuszki 2, odbędzie się czwarta już edycja "Delicji Artystycznych" - kiermaszu niebanalnych wyrobów wykonanych w 100 proc. ręcznie.

Plakat / Fot. Marta Derkiewicz20-21 czerwca w Klubie Atelier w Sopocie, przy ulicy Mamuszki 2, odbędzie się czwarta już edycja "Delicji Artystycznych" - targowiska niebanalnych wyrobów wykonanych w 100 proc. ręcznie. Delicje Artystyczne to pomysł dwóch młodych artystek (Marta Derkiewicz "Pracownia" i Made by Maggie), pragnących podzielić się wykonywanym przez siebie rękodziełem artystycznym.

Stoiska artystów. / Fot. Made by MaggieMaggie uczy się w szkole plastycznej, lecz technikę wyrobu swojej biżuterii wypracowała sama, na podstawie ogólnej znajomości witrażownictwa. Głównym materiałem wykorzystywanym w biżuterii Made By Maggie jest szkło, kamienie oraz skamieniałe muszle oprawione w cynę z dodatkiem srebra. Maggie potrafi również wykorzystać rzeczy, które zazwyczaj są wyrzucane do śmieci np. korek od wina, przez co biżuteria jej autorstwa jest bardzo nietypowa. Inspirację do wyrobu unikatowej biżuterii czerpie z wyobraźni oraz ze świata, który ja otacza i przeznaczona jest dla osób odważnych, ceniących sobie oryginalność. Na jej blogu www.madebymaggie.blogspot.com obejrzeć można zdjęcia najciekawszych prac.

Marta Derkiewicz to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Biżuterię tworzy ze srebra, unikalnych okazów bursztynów, kamieni półszlachetnych, szkła weneckiego, korali ceramicznych. Tworzenie biżuterii traktuje jako wyraz ekspresji artystycznej, stąd każda sztuka jej biżuterii jest absolutnie niepowtarzalna. Najbardziej charakterystyczne dla jej twórczości są naszyjniki - wisiory na delikatnych, subtelnych koliach ze srebra, oraz całkowicie asymetryczne kolczyki. Prace można obejrzeć na www.marta-derkiewicz.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.