Facebook Google+ Twitter

Przed nami Dni Jaworzna 2007

Kult, Habakuk, Verba, Sztywny Pal Azji i Vintage będą gwiazdami tegorocznych Dni Jaworzna, które odbędą się już w ten weekend. W piątek, sobotę i niedziele czekać będzie na mieszkańców ogrom, nie tylko muzycznych atrakcji.

Jaworzno! / Fot. Marek IwaniszynCzerwiec to tradycyjnie miesiąc, w którym mieszkańcy świętują dni Jaworzna. W poprzednich latach imprezy odbywały się na początku miesiąca. Od tego roku sytuacja uległa zmianie. Uchwałą Rady Miejskiej święto przeniesiono z początku czerwca na trzeci weekend miesiąca i połączono je z obchodami nocy świętojańskiej. - Dzięki temu więcej ludzi znajdzie w ofercie coś dla siebie - zapewniał Wiadomości24.pl Dawid Pasek, kierownik działu do spraw marketingu Miejskiego Centrum Kultury i Sportu. I rzeczywiście, mimo braku wielkiej medialnej gwiazdy tegoroczna oferta jest dość bogata i z pewnością każdy mieszkaniec znajdzie w niej coś, co przypadnie mu do gustu.

Początek świątecznego weekendu już w piątek o godzinie 12.00 w sali teatralnej MCKiS. Pierwszym wydarzeniem będzie rozstrzygnięcie konkursu "O Złote Pióro Prezydenta Jaworzna". Konkurs, który skierowany jest do dzieci i młodzieży ma na celu zainteresowanie literaturą i służy szukaniu młodych adeptów tej sztuki. Będzie to już jedenasta edycja konkursu.

Węgierska niespodzianka

Pozostałe piątkowe imprezy odbędą się na scenie przed halą widowiskowo-sportową w centrum miasta. O godzinie 16.00 scenę opanują młodzi jaworznianie. Publiczności zaprezentują się laureaci tegorocznego "Jawora 2007". Przewidziano między innymi występ Teatru Lalki i Aktora DROPS z Domu Kultury w Szczakowej, w sztuce pt. "Jak Wojtek muzykant odwiedził piekło" oraz zespołu folklorystycznego Jaworowe Ludki z Domu Kultury w Jeleniu, który wystąpi z przedstawieniem pt. "W grochowym wieńcu".

Około godziny 19.00 na scenie pojawi się muzyczna niespodzianka - rockowy zespół z Węgier, a dokładniej z Szigethalom - partnerskiego miasta Jaworzna. Na zakończenie pierwszego dnia miejskiego świeta wystąpi rodzima kapela eM Band pod dyrekcją Marka Malisza (pierwszy z lewej). Na zdjęciu eM Band podczas jednego z występów jaki odbył się w Jaworznie w zeszłe wakacje. / Fot. Marek Iwaniszyn
Wieczór zakończy występ jaworznickiej kapeli eM Band pod dyrekcją Marka Malisza. Zespół funkcjonuje od marca zeszłego roku i w tym czasie współpracował między innymi z Filharmonią Śląską, Operą Śląską w Bytomiu czy też Teatrem Muzycznym w Gliwicach. Na zakończenie zeszłych wakacji wystąpił przed jaworznicką publicznością z Ewą Urygą, czołową polską piosenkarką muzyki jazzowej, soulowej, bluesowej oraz gospel.

Hip-hop, rock i reggae

W sobotę i niedzielę wszystkie imprezy odbędą się na stadionie przy ulicy Moniuszki. Z okazji pierwszej rocznicy ogłoszenia Matki Bożej Nieustającej Pomocy patronką Jaworzna rano odbędzie się mecz piłkarski, w którym naprzeciw siebie staną księża i policjanci. Będzie również bieg o Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna i Kustosza Sanktuarium MBNP.

Popołudniu królować będzie muzyka. Na początek zaprezentuje się hip-hopowa formacja Verba. Zespół, który ma na swoim koncie m.in. Superjedynkę oraz tytuł debiutanta roku w konkursie Eska Music Awards 2006 rozpocznie swój koncert o godzinie 17. Po jego zakończeniu nastąpi przerwa, którą wypełnią medaliści Mistrzostw Polski w siłowaniu na rękę. Na 18.15 zaplanowano zawodowe walki w tej dyscyplinie.

O godzinie19 na scenie pojawi się Sztywny Pal Azji, legenda polskiego rocka. To jednak nie oni będą gwiazdą Plakat Dni Jaworzna 2007 / Fot. Materiały prasowewieczoru. Około godziny 21 drugi dzień miejskich świąt zakończy zespół reggae - Habakuk. Pochodząca z Częstochowy kapela zaliczana jest do czołówki polskiej muzyki tego gatunku. Ostatnio zasłynęła przeróbkami piosenek barda Solidarności, Jacka Kaczmarskiego.

KULTowe zakończenie
W niedziele również nie zabraknie muzycznej różnorodności. O godzinie 16 na stadionie zrobi się bluesowo. A zadba o to Gang Olsena, czyli czołowi polscy bluesmeni.
Dwie godziny później na scenie pojawi się zespół Vintage. Pod tą tajemniczą i szerzej nieznaną nazwą kryją się wielkie nazwiska polskiego rocka. Zespół tworzy troje muzyków: Krzysztof Wałecki – były wokalista Oddziału Zamkniętego, Mieczysław Jurecki – charyzmatyczny i legendarny współautor największych sukcesów Budki Suflera oraz perkusista młodego pokolenia – Paweł Szafraniec. Zespół zagra własne utwory, jak również covery.

Dni Jaworzna 2007 zakończy koncert Kazika Staszewskiego, którego nikomu przedstawiać nie trzeba. Tuż po koncercie odbędzie się pokaz sztucznych ogni.

Wszyscy, którzy będą chcieli zostać do końca imprezy, czyli do północy, będą mogli skorzystać z darmowego transportu miejskiego PKM-u. Miejski przewoźnik podstawi po zakończeniu zabawy autobusy, które będą kursować na trzech liniach, przez praktycznie wszystkie dzielnice miasta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.