Facebook Google+ Twitter

Przed nami jubileuszowy Bieg Niepodległości

11 listopada, w Warszawie, odbędzie się jubileuszowy, bo XX, Bieg Niepodległości. W tym roku obchodzimy 90-lecie odzyskania wolności, z biegiem łączą się więc dwie okrągłe rocznice. Trasa tradycyjnie prowadzić będzie z Krakowskiego Przedmieścia do Wilanowa. Start o godz. 12:00. Do pokonania 10 km.

Celem imprezy jest przypomnienie i uczczenie 90. rocznicy odzyskania suwerenności przez Polskę.

Strona WOSiR / Fot. screenW biegu może wziąć udział każdy, kto ma co najmniej 14 lat. Osoby młodsze, aby wziąć udział w biegu potrzebują zgody opiekuna na piśmie. Zapisy rozpoczęły się 20 października, kończą 11 listopada. W poszczególnych dniach koszty zapisu będą się różniły. Do 7 listopada zapłacimy 20 zł, przez kolejne dwa dni wpisowe będzie wynosić 40 złotych. W dniu biegu koszt zapisu to 80 złotych. Różnice wysokości wpisowego wynikają z doświadczeń organizatora, Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, z poprzednich lat. Instytucja nie chce dopuścić: - Aby pojawiła się taka sytuacja jak w zeszłym roku, kiedy połowa ludzi rejestrowała się w dniu biegu, a pracownicy przy stanowiskach pomimo starań nie nadążali, gdyż liczba ludzi była ogromna - mówi Anna Bilska z WOSiR. Z opłat zwolnione są osoby, które ukończyły 70 lat oraz kombatanci.

Przed startem uczestnicy otrzymają numer startowy, agrafki, jednorazowy chip do pomiaru czasu, numer na rzeczy osobiste do przechowania w szatni oraz pamiątkową koszulkę.

W imprezie mogą brać udział również osoby niepełnosprawne. W trakcie całego biegu będą one mogły liczyć na asekurację i pomoc lekarską. Trasa jest przystosowana do wymogów i potrzeb osób na wózkach inwalidzkich, posiada atest PZLA.

W biegu może wziąć udział 5000 osób. Organizator, Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji, zastrzegł sobie taki limit miejsc. Więcej osób nie pomieści się na mecie w Wilanowie.

Nagrodami dla zwyciężczyni i zwycięzcy w klasyfikacji generalnej, będą srebrne sygnety ze złotym orłem. Jednak jak twierdzi Anna Bilska: - Nie będą to jedyne nagrody.

Organizatorzy nagrodzą także osoby, które zajmą miejsca szczególne, związane z tegorocznymi obchodami: 90., 1918. i 2008. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg, otrzymają pamiątkowy medal, dyplom oraz napój.

W tym roku trasa jest trochę przesunięta. - Start pod pomnikiem Mikołaja Kopernika - mówi Bilska. W poprzednich latach linia startu była dalej: - Ale ludzie się nie mieścili - dodaje. Stąd i zmiana. W tym roku po raz pierwszy w biegu wezmą ludzie uprawiający tzw.: "Nordic Walking". Ich trasa będzie wynosiła 1800 m.

Honorowy patronat nad tegorocznymi zawodami objęła prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Wiecej informacji na temat biegu znajdziesz tutaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.