Facebook Google+ Twitter

Przed nami okres transferów w T-Mobile Ekstraklasie.Co nas czeka?

Runda jesienna piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy zakończyła się w poniedziałkowy wieczór, ale kto wie czy nie większe emocje czekają nas w okienku transferowym otwierającym się 1 stycznia. Którzy z zawodników opuszczą naszą ekstraklasę?

Abdou Razack Traore / Fot. Roger GorączniakTegoroczne okienko transferowe w Polsce może być naprawdę "gorące", pomimo mrozu i śniegu za oknami. Największe gwiazdy ligi deklarują zmiany barw klubowych, a rzadko w ostatnich latach dochodziło do spektakularnych transferów pomiędzy polskimi klubami, więc wchodzą w grę kluby zagraniczne.

Najlepszy technicznie gracz naszej ligi (wybrany przez samych piłkarzy) Razack Traore od miesięcy zapowiada, iż na wiosnę nie będzie grał już w Polsce, jednak bardzo korzystna finansowo oferta Lechii oraz zainteresowanie innych klubów spowodowało, że reprezentant Burkina Faso może zostać w Polsce, ale np. przenieść się do Legii, która planuje zbudować silny zespół walczący o Ligę Mistrzów.

Mający najwięcej asyst w Ekstraklasie Sebastian Mila nie doszedł do porozumienia w kwestiach finansowych ze swoim pracodawcą Śląskiem Wrocław i po ponad 4 latach opuści prawdopodobnie zespół mistrza Polski, pytanie tylko gdzie trafi - wątpliwe, by w Polsce ktoś zainwestował tak duże pieniądze jakich żąda Mila. Z drugiej strony mieć w zespole zawodnika, który notuje tyle asyst w sezonie - bezcenne.

Lider tabeli Legia Warszawa planuje zbudować zespół gwarantujący zdobycie tytułu, lecz wiadomo iż zimą z klubu odejdzie kilku młodych zawodników, być może Furman, Żyro, Łukasik albo co najbardziej prawdopodobne najstarszy z nich Artur Jędrzejczyk, który pragnie grać za granicą. Kto ich zastąpi? Najbardziej w Warszawie zapewne liczą na powrót kontuzjowanych Rafała Wolskiego i Marka Saganowskiego, a już mówi się o potencjalnych wzmocnieniach jak wspomniany wcześniej Traore, gruzin Dwaliszwilii z Polonii czy gwiazda Euro 2004 Grek Charisteas.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.