Facebook Google+ Twitter

Przed nami opolski i łódzki finał "Z podwórka na stadion..."

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-05-18 19:33

19 maja w Łasku zostanie rozegrany łódzki finał IX edycji Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. 20 maja w miejscowości Cisek zostanie rozegrany opolski finał imprezy.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Network PRW rozgrywkach na etapie gminnym i powiatowym wzięło udział ponad 1,2 tys. młodych zawodników z województwa łódzkiego. Najlepsi z nich mają szansę na główną nagrodę – Puchar Tymbarku oraz wyjazd do Hiszpanii na legendarny stadion Realu Madryt. W całym kraju w turniejowych zmaganiach uczestniczy ponad 26 tys. młodych piłkarzy ze szkół podstawowych.

Na początku maja ponad 26 tysięcy dzieci wybiegło na boiska całej Polski, aby rozegrać mecze na etapie gminnym i powiatowym. Jak co roku liczne były drużyny z województwa łódzkiego – do Turnieju zgłosiło się ponad 1,2 tys. dzieci z regionu. Tradycyjnie już nie zabrakło dużych emocji, gdyż gra toczy się o wielką stawkę - Puchar Tymbarku oraz wyjazd na stadion sławnego Realu Madryt.

Zespoły, które najlepiej przygotowały się do rozgrywek gminnych i powiatowych, zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego. W tym roku odbędzie się on 19 maja w Łasku. Trenerzy zapowiadają zaciętą walkę, toczoną w duchu fair play. O tym, że tak będzie, jest przekonany Tomasz Zabielski, koordynator Turnieju z ramienia PZPN: widziałem już setki meczów w wykonaniu najmłodszych sportowców i wiem, jak wiele serca zostawiają oni na boisku. Z dumą mogę powiedzieć, że dzięki Turniejowi możemy wychowywać kolejne pokolenia zdolnych piłkarzy w duchu zdrowej rywalizacji, jednocześnie ucząc je współdziałania i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.