Facebook Google+ Twitter

Przed nami sława

Wczorajszy winobraniowy wieczór w Zielonej Górze rozświeciły gwiazdy z zespołu „Pod Budą”: Andrzej Sikorowski, Anna Treter, Marek Tomczyk, Andrzej Żurek i córka lidera – Maja Sikorowska.

Pod BudąZespół wróżył nam w jednym ze swoich przebojów sławę, wieczną zabawę, zdrowie jak dzwon, pieniędzy w bród… A my, rozśpiewani, prosiliśmy o nieprzenoszenie stolicy do Krakowa, stwierdzaliśmy, że choć w papierach lat przybyło, to naprawdę wciąż jesteśmy tacy sami, wyśmiewaliśmy bohaterów piosenki: Wow! Talk show! Wydawało się, że bisom nie będzie końca, choć zespół grał krócej niż zapowiadano w programach.

To była prawdziwa uczta dla koneserów utworów literacko-muzycznych, napisanych poprawną polszczyzną, opowiadających na ogół jakąś historię, która ma swój początek, koniec i pointę.

Przysłowie, mówiące, że niedaleko pada jabłko od jabłoni w przypadku ojca i córki Sikorowskich sprawdza się. Maja znalazła podobny sposób na życie. Młoda wokalistka nagrała już wraz z ojcem płytę, na której znajduje się kilka utworów śpiewanych przez nią po grecku, w hołdzie dla kraju rodzinnego mamy (żona Andrzeja Sikorowskiego, Chariklia, jest bowiem Greczynką).
Ojciec przewidział to, że córka pójdzie w jego ślady, pisząc słowa piosenki „Ale to już było”:

One lecą drogą do gwiazd
Przez niebieski ocean nieba
Ale przecież za jakiś czas
Będą mogły same zaśpiewać.

Zielonogórski deptak po koncercie zespołu Pod BudąNa koniec Andrzej Sikorowski zaproponował: - Jeśli Wam się podobało, to zapraszamy do nas, a jeśli nie, to powiedzcie o nas swoim znajomym i bliskim. I tak ze słowami piosenek niosących wiarę i nadzieję, z małym niedosytem, zaczęliśmy powoli się rozchodzić, powoli, bo na rynku pod ratuszem były tłumy.

Więcej o zespole : http://www.podbuda.art.pl/

 

Więcej o dalszym programie Winobrania : http://www.winobranie.zgora.pl/

Zobacz też : http://www.wiadomosci24.pl/artykul/zielona_gora_zaprasza_na_winobranie_5439.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziękuję, Andrzeju :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jaka to radość przeczytać tak uroczy tekst po "paskudach" byłego bramkarza. Szukam teraz nerwowo płyt mojego ulubionego "Pod Budą" i zasiadam z kawą wysłuchać tak dobrze znanych, a tak pięknych piosenek. Słuchając "Ciotki Matyldy" cieplutko i z największą sympatią pomyślę o Joli:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.