Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32781 miejsce

Przed nimi i "Przed nami"

Pod koniec 2009 r. zespół Jezusa Armia zadebiutował albumem "Przed nami". Krążek jest opowieścią snutą przez ludzi, którzy pogubili się w życiu, ale dzięki Jezusowi odnaleźli nowy sens i cel oraz zyskali więcej, niż mogli się spodziewać.

Debiutancki album zespołu "Jezusa Armia" / Fot. Marcelina Szczuraszek Płyta jest zbiorem własnych kompozycji zespołu. Wśród nich można znaleźć zarówno ballady, jak i utwory z wyraźnym i charakterystycznym rifem gitarowym. Trudno przypisać ją do jednego gatunku muzycznego. Utwory balansują na granicach brzmień rocka, bluesa i popu, ale możemy doszukać się w nich również innych stylów muzycznych, jak na przykład reagge.

Ta płyta to nie tylko dźwięki, które w jednej chwili porywają do wywyższania Boga, a w innej poruszają i wyciskają łzy. Ta płyta to historia wielu ludzi, utkana z ich przeżyć, porażek i zwycięstw, wątpliwości i odnajdowania odpowiedzi na kluczowe pytania. Te utwory mają niepowtarzalną cechę - są prawdziwe i przez to bliskie każdemu. Są odbiciem naszych codziennych zmagań i dylematów. Dlatego niejednokrotnie ma się wrażenie, że utwór opowiada skrywaną historię tego, który słucha.

Utwory jednak mówią przede wszystkim o Jezusie Chrystusie, który w realny sposób przychodzi do człowieka, aby z nim być, aby przynieść mu ukojenie i rozwiązanie każdej trudnej sytuacji. O Jezusie, który umarł, aby dać pełnię życia i wieczność człowiekowi.

Grupa Jezusa Armia formowała się przez dziewięć lat, jednak obecny skład zespołu ukształtował się dopiero dwa lata temu. Przez ten czas w jej granicach pojawiały się i znikały różne osobowości. Ta wieloletnia różnorodność okazała się niezwykle cenna, ponieważ każdy z tych ludzi pozostawił w zespole niepowtarzalną cząstkę siebie.

W skład zespołu wchodzą: Wojtek Kasprzyk (muzyka i słowa, wokal, gitara elektryczna i akustyczna, instrumenty klawiszowe, harmonijka ustna), Leszek Kołdys (gitara basowa), Marcin Szczuraszek (gitara elektryczna), Jacek Chojnacki (perkusja), Krystian Kubiak (perkusja), Radek Wodzik (instrumenty perkusyjne), Bernadetta Szulc (skrzypce), Łukasz Jasman (wokal), Krzysztof Szczepanik (wokal) i Ludwika Bielińska (wokal).

W 2008 roku zespół Jezusa Armia został laureatem Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej "Dotykając nieba" w Białymstoku, po którym nagrał swój pierwszy singiel pt. "Przed nami", zapowiadający właśnie tę debiutancką płytę. Jednak jestem przekonana, że to dopiero początek i wszystko jeszcze przed nimi.

Więcej informacji na www.jezusaarmia.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.