Facebook Google+ Twitter

Przed ostatnim dniem targów Boatshow 2009

Dziś, do godziny 17 trwają jeszcze targi żeglarstwa i sportów wodnych Boatshow w Poznaniu. W tym roku widać efekty kryzysu. Wystawców nieco mniej.

Widok jednej z hal targowych / Fot. Paweł ZiembaTrwają jeszcze targi żeglarstwa i sportów wodnych Boatshow w Poznaniu. W tym roku widać nieco echa kryzysu. W końcu - oszczędza się zwykle na przyjemnościach, a tych, po wejściu do hal MTP, było widać sporo. Klimat lata
-zadaszone promenady z drzewami, ciepło i wszędzie jachty. Wystawców jest 200, o 20 mniej niż w ubiegłej edycji. Za to mamy dużo nowości oraz bogatą ofertę imprez towarzyszących, pokazów, warsztatów i konferencji.

W tym roku, niestety, nieco zawiodła organizacja. Zwiedzającym, którzy przybywali od strony dworca i wchodzili przez wejście wschodnie, zdarzało się błądzić po targach kamieniarskich. Sale, w których prowadzone były warsztaty i spotkania, nie były właściwie oznakowane. Kilkanaście osób spóźniło się lub zrezygnowało z prelekcji, gdyż nie mogli znaleźć właściwej sali.

Speakers Corner - warsztaty meteo z Maciejem Ostrowskim. / Fot. Paweł ZiembaNatomiast dobry był podział hal na te, w których można oglądać jachty, halę z osprzętem, oraz tę w której odbywały się pokazy w basenie i konferencje. Pierwszy raz w Polsce mogliśmy zobaczyć zawody rollboardingowe i halowe pokazy skimboardu.

Przyznano już nagrody targowe. W kategorii jachtów żaglowych złoty medal zdobył jacht Antila 27 projektu Michała i Adama Orych. Wyróżnione zostały jachty Nautiner 30s i Libra 30.
Najlepszym jachtem motorowym targów okazał się Merry Fisher 645 firmy Skaut. Wyróżnione zostały też Four Winns SL 242 i Mas 28 Elegance. W kategorii wyposażenie, osprzęt i usługi złoty medal zdobyła firma PEM za łożyskową knagę zaciskową, a wyróżnione zostały firmy Oliva za szpachlówkę epoksydową i OJ za sztormiak Force 9.

Spotkania z autorami i postaciami. Tutaj Jerzy Kuliński i Mateusz Kusznierewicz. / Fot. Paweł ZiembaJak co roku zwiedzający mogli spotkać się osobiście ze znanymi postaciami. Na warsztatach nawigacyjnych porównywano oprogramowanie różnych producentów, warsztaty meteo edukowały w zakresie chmur, zaciekawiały opowieści i filmy nurkowe. Były pokazy na basenie, scena, na której brzmiały szanty, oraz jeszcze inne, na których z powodu braku czasu nie mogłem być. Nie sposób było odwiedzić wszystkich tych atrakcji w ciągu jednego dnia. Całe szczęście dziś jeszcze mamy okazję to nadrobić. Targi będą otwarte dziś od 10 do 17.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.