Facebook Google+ Twitter

Przed państwem Austriacka Orkiestra Warzywna!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-08-10 20:35

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że warzywa są bardzo zdrowe. Jednak nie każdy wie, że z warzyw można również robić instrumenty.

Warzywa / Fot. PAPPrzed około 10 laty w stolicy Austrii spotkała się pewna grupka znajomych, która postanowiła założyć własną orkiestrę. Ktoś z nich wpadł na pomysł, żeby zamiast grać na zwyczajnych instrumentach, stworzyć własne, na przykład z warzyw. Odpowiedź brzmiała - Dlaczego nie? -
I tak powstała Wiedeńska Orkiestra Warzywna, pierwsza na świecie orkiestra, której muzyka powstaje na “warzywnych instrumentach”.

Cieszą się oni zainteresowaniem nie tylko w Austrii. Ich koncerty odbywają się także w wielu innych krajów świata, np. w Stanach Zjednoczonych, czy w Niemczech. Na swoim koncie mają również płytę CD z własnymi utworami.

Na początku działalności członkowie musieli poświęcić mnóstwo czasu na samą produkcję instrumentów. Jako, że w żadnej książce pt. “Zrób to sam” nie widniała instrukcja jak zrobić flet z marchewki. Dziś muzycy mają do dyspozycji całkiem sporą kolekcję, która z czasem będzie rosła. W głowach austriackich artystów pojawiają się wciąż nowe pomysły.

Obok ulubionych przez wszystkich marchewkowych fletów, do dyspozycji orkiestry pozostaje ogórek - “ogórkofon”, a także papryka która pełni funkcję bębna. Z papryki i marchewki można zrobić także bongosy, a ze szczypiorku skrzypce. Nawet dla cukinii czy selera znajdzie się zastosowanie.

Niestety warzywa posiadają krótką datę przydatności. Dlatego każdy flet z marchewki, trąbka z papryki, czy ogórkofon powstaje bezpośrednio przed samym koncertem. A co się dzieje z resztkami, które nadal są przecież cennym źródłem witamin? Gotuje się z nich pyszną zupę, której każdy może spróbować na scenie po prawdziwej uczcie muzycznej, czyli po koncercie.Źródło:
http://www.gemueseorchester.org/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 25.02.2010 13:12

Pewnie ze względu na niewielką grupę zainteresowanych pomysł by nie przeszedł. A szkoda! Ja uważam, że niekonwencjonalne jest zawsze bardziej interesujące.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.01.2010 06:13

Czyż to nie idealny materiał na lekcje zajęć praktycznych i muzyki? Dla tych szkół i nauczycieli którzy już wchodzą w 21 wiek?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.09.2009 18:58

Actually the editorial team made the headline for this article.

But you're smart here, right? You attended elementary school. Wow! Be proud of yourself, Darling...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Darling, it´s disease but there is NO dot in the headline! At no time! Elementary School..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.