Facebook Google+ Twitter

Przed premierą "Przedtem / Potem"

W sobotę o godz. 19.15 na Scenie Kameralnej Teatru Starego w Krakowie odbedzie się premiera spektaklu "Przedtem/Potem".

Przedtem/Potem Fot.Damian KlamkaSztukę Rolanda Schimmelpfenninga w reżyserii i opracowaniu muzycznym Pawła Miśkiewicza będzie można od 21 października oglądać na scenie przy ul Starowiślnej 21. W spektaklu można zobaczyć m.in. Dorotę Segdę, Iwonę Bielską, Jana Peszka, Romana Gancarczyka, narratorem jest Krystyna Czubówna.

Autor przedstawia w sztuce życie ludzi typowych, prostych. Historie, które opowiada są bardzo podobne do tych, które sami przeżyliśmy lub znamy z najbliższego otoczenia. Nie można nie ulec wrażeniu, że postacie sztuki znajdują się w domu wielkiego brata, a widz podgląda je w najróżniejszych sytuacjach, często intymnych. W dobie wszechobecnych kamer i podsłuchów można jak na tacy dostać część ludzkiego bytowania – radości i smutków, miłości i zdrady, bezgranicznego poświęcenia i lenistwa. Wiele mówiące są nazwy bohaterów: Mężczyzna W Obrazie, Kobieta Około Trzydziestki, Mężczyzna Z Mapą Nieba, są także postacie nazwane z imienia: Isabel, Georg, oraz te, które autor nazywa tylko przy pomocy określenia płci np. Kobieta.Przedtem/Potem Fot.Damian Klamka

Wszyscy bohaterowie nie są niezależni od otaczającego ich świata. Na każdym kroku widać ich uległość wobec środowiska i wpływ praw otoczenia na ich egzystencję. Wszystkie postaci tworzą swoje odrębne opowieści, ale wspólnie skłądają się na obraz ludzkiego losu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.