Facebook Google+ Twitter

Przed rewanżem Śląska z Podgoricą

W środę piłkarze Śląska rozegrają u siebie rewanżowy mecz z czarnogórska Podgoricą. Na wyjeździe podopieczni Oresta Lenczyka wygrali 2:0.

Piłkarze Śląska są faworytami rewanżu we Wrocławiu. Musiałaby się stać jakaś katastrofa, aby wrocławianie odpadli. Ale jak mawiał Kazimierz Górski, "dopóki piłka w grze wszystko zdarzyć się może", nie lekceważmy przeciwnika z Czarnogóry.

W sobotę i niedzielę (21-22 lipca br.) piłkarze Śląska brali udział w turnieju Polish Masters. W sobotę piłkarze Śląska przegrali z Benfiką Lizbona 4:2, a wczoraj z Atlethic Bilbao 0:1. W niedzielę natomiast Orest Lenczyk dał odpocząć piłkarzom, którzy zagrają zapewne w środowym meczu eliminacji do Ligi Mistrzów. Wczoraj zespół z Wrocławia zagrał w rezerwowym składzie. Lenczyk wpuścił piłkarzy z Młodej Ekstraklasy i tych, którzy nie łapią się na razie do wyjściowej "11". Młodzi pokazali wolę walki. Walczyli o każdą piłkę i ich gra naprawdę mogła się podobać.

Buducnost Podgorica ostrzega swoich kibiców przed przyjazdem do Polski


Klub z Czarnogóry wydał oświadczenie, w którym czytamy m.in. że w Polsce chcą zemsty za zamieszki w Podgoricy i apelują,, żeby nie przyjeżdżać do Wrocławia.

Przypomnijmy, że to miejscowi kibice atakowali kibiców z Polski, pobili rzecznika prasowego Śląska i napadli na autokar z piłkarzami.

Oświadczenie Buducnost Podgorica:


"Klub wyraża wielką troskę o bezpieczeństwo fanów, którzy przy okazji rewanżowego spotkania II rundy eliminacji Ligi Mistrzów 25.07.2012 we Wrocławiu planują zorganizowaną wycieczkę do Polski w celu zapewnienia wsparcia piłkarzom.

Byliśmy świadkami wydarzeń z ostatnich mistrzostw Europy w piłce nożnej, które częściowo działy się we Wrocławiu. Pomimo środków bezpieczeństwa, podjętych przez policję i inne organy, nie udało się zapobiec zamieszkom chuliganów. W konsekwencji blisko sto osób zostało rannych.

Podczas wizyty i pobytu polskich kibiców w Podgoricy, mogliśmy bezpośrednio przekonać się, że nie są to fani swojej drużyny, ale zorganizowane grupy zamaskowanych chuliganów, z którymi ścierała się czarnogórska policja, aby zapobiec rozszerzeniu się zamieszek.

Jesteśmy szczególnie zaniepokojeni informacjami, które otrzymujemy z Polski, że media tworzą atmosferę zemsty na naszych fanach, co nam nie daje spokoju.
Z tego powodu UEFA ogłosiła, że będzie to spotkanie podwyższonego ryzyka, a polska policja, chcąc zagwarantować bezpieczeństwo, będzie mogła zakazać wpuszczenia naszych fanów na stadion.

Ponadto zdajemy sobie sprawę, że poparcie ze strony naszych fanów jest niezwykle ważne, ale w tym momencie musimy zwrócić uwagę i podjąć wszelkie środki, żeby życiu naszych kibiców nie zagrażało niebezpieczeństwo.
Wierzymy, że to nie jest czas na sprawdzenie odwagi i lojalności naszych fanów, ponieważ były one potwierdzone i udowodnione wcześniej wielokrotnie w rozgrywkach krajowych i międzynarodowych.
Apelujemy do wszystkich naszych lojalnych kibiców i przede wszystkim ich rodziców, aby jeszcze raz spojrzeli realistycznie na wszystkie okoliczności, żeby uniknąć niechcianych konsekwencji.
Największym wsparciem dla nas w tym momencie będzie bezpieczeństwo fanów.
W przyszłości klub znajdzie odpowiedni sposób i miejsce, by podziękować swoim kibicom za wsparcie za cały poprzedni sezon i mecz w Podgoricy.
FK Budućnost Podgorica"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.