Facebook Google+ Twitter

Przed Sejmem manifestuje ponad 2 tysiące nauczycieli

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-19 13:01

Przed Sejmem manifestuje ponad 2 tysiące nauczycieli, którzy domagają się przede wszystkim korzystnych rozwiązań emerytalnych.

Zgodnie z nową ustawą o emeryturach pomostowych większość nauczycieli ma stracić prawo do przechodzenia na wcześniejsze emerytury. Dzisiaj nad ustawą pracuje Senat.

Tymczasem szefowie klubów PO i PSL a także ministrowie Jolanta Fedak, Katarzyna Hall i Michał Boni będa dzisiaj uzgadniać kwestię nowej ustawy o emeryturach dla nauczycieli. Jest ona wynikiem porozumienia minister pracy ze związkowcami z ZNP i zakłada rozwiązania umożliwające nauczycielom przechodzenie na wcześniejsze emerytury.

Projekt, zaakceptowany przez ZNP, przewiduje, że nauczycielki będą mogły przechodzić na wcześniejszą emeryturę od 55. roku życia, a nauczyciele od 60. roku życia. Stopniowo okres ten będzie skracany. Minister pracy Jolanta Fedak liczy na to, że porozumienie z nauczycielami, którzy są najliczniejszą grupą domagającą się utrzymania prawa do wcześniejszych świadczeń, skłoni prezydenta do podpisania ustawy o emeryturach pomostowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.