Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8984 miejsce

"Przed sklepem jubilera". Teatr Źródło zaprasza na inscenizację dramatu Karola Wojtyły

Beatyfikację Jana Pawła II Stowarzyszenie Miejski Teatr Źródło postanowiło uczcić przedstawieniem jednego z dramatów Karola Wojtyły - „Przed sklepem jubilera”.

 / Fot. Zbigniew Stefańczyk22 maja 2011 r. o godzinie 19:00 na scenie OSP Kinema w radomsku odbędzie się spektakl teatralny w wykonaniu młodych artystów z Teatru Źródło.

 / Fot. Cezariusz BelicaDramat Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera”, jest, jak informuje podtytuł, „Medytacją o sakramencie małżeństwa przechodzącą chwilami w dramat”.

Spektakl ten, ukazujący losy trzech par, staje się doskonałym studium życia rodzinnego, ale również dorastania, poszukiwania sensu życia, odnajdywania prawdziwych wartości i konfrontacji piękna miłości z otaczającą nas rzeczywistością.

Sztuką tą Miejski Teatr Źródło pragnie również włączyć się w obchody Radomszczańskich Dni Rodziny. jak podkreślają organizatorzy, wstęp na spektakl jest wolny, ponieważ to sztuka dla każdego.

 / Fot. Cezariusz BelicaTeatr Źródło powstał w 1999 roku przy Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła w Radomsku. W trakcie 10-letniej działalności wpisał się głęboko w kulturalną mapę miasta.

 / Fot. Cezariusz BelicaZałożeniem Teatru Źródło była adaptacja dzieł klasyków literackich: Adam Mickiewicz, Władysław Reymont, Henryk Sienkiewicz, Stanisław Wyspiański oraz utworów wielkiego człowieka, jakim był Karol Wojtyła.

Obecnie Stowarzyszenie Miejski Teatr Źródło skupia w swoim gronie osoby w różnym wieku: od pierwszych lat szkolnych po studia, a nawet i dalej. To wszystko dzięki ogromnemu zaangażowaniu w prace wszystkich związanych z Teatrem Źródło, jak również charyzmatycznej prezes, która jest również reżyserem - Danucie Zawadzkiej

Czytaj też: "Przed sklepem jubilera" i targi wierności

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.