Facebook Google+ Twitter

Przed świętami hakerzy polują na naiwnych w sieci

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-12-16 08:05

Podczas gdy internautów ogarnia szał przedświątecznych zakupów, hakerzy urządzają polowanie na ich pieniądze.

 / Fot. PolskapresseW ostatnich dniach już nawet kilka tysięcy Polaków dostało wirtualne kartki z trojanami - ukrytymi programami do wykradania poufnych danych. W grudniu do sieci trafia codziennie nawet kilkanaście tysięcy wirusów służących do wykradania poufnych danych niezbędnych do logowania się na konta bankowe czy aukcje internetowe. Eksperci policzyli, że hakerskich ataków przed świętami jest o połowę więcej niż jesienią.

Analitycy G Data Software, międzynarodowego koncernu produkującego programy antywirusowe, tylko w pierwszej połowie grudnia wykryli ok. 140 tys. nowych wirusów i przypadków złośliwego oprogramowania, które hakerzy wykorzystują do okradania kont bankowych. - Tak dużej liczby niebezpiecznych programów w sieci jeszcze w tym roku nie mieliśmy - mówi nam Tomasz Zamarlik, ekspert bezpieczeństwa internetowego z G Data Software.

Ta ofensywa ma związek ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia i przedświąteczną gorączką zakupów, która ogarnia Polaków. Z raportu "Świąteczne prezenty i wydatki" przygotowanego przez TNS OBOP wynika, że Polacy przeznaczą w tym roku na świąteczne zakupy około 20,5 mld zł. Gros pieniędzy wydamy na zakupy w sieci. - Ruch w e-sklepach w grudniu wzrasta średnio o 30 proc. Spodziewamy się, że w tym miesiącu zawartych zostanie 3 mln wirtualnych transakcji - szacuje w rozmowie z "Polską" Piotr Jarosz, szef portalu Sklepy24.pl.

Cały artykuł przeczytasz na stronach polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.