Facebook Google+ Twitter

Przed świętami kierowcy zapominają o przepisach?

Nagminne łamanie przepisów drogowych, wulgarne podszczypywanie innych stojących w kolejce, ciągłe narzekanie na coś, co nie jest idealne, to cechy, jakie przyjmujemy podczas przedświątecznego szału zakupów.

Niepełnosprawni / grafika. Bartosz JurkiewiczŚwięta - czas szczęścia, ciepła i miłości. Jak się okazuje nie dla wszystkich. Szał zakupów, robionych w pośpiechu sprawia, że kierowcy zapominają o przestrzeganiu przepisów i parkują na miejscach przeznaczonych dla niepełnosprawnych.parking przy supermarkecie. Fot. Bartosz Jurkiewicz

puste miejsca na tym samym parkingu. Fot. Bartosz Jurkiewicz

Oto sytuacja na jednym z parkingów w Polsce. Na zdjęciu po prawej można zobaczyć strefę dla niepełnosprawnych, gdzie parkować powinny wyłącznie osoby, którym poruszanie się sprawia większe trudności niż osobom zdrowym. Nie zawsze jednak znaki drogowe stojące tuż przed nosem można zauważyć. Jak widać wiele osób ich nie widzi.

Okazuje się, że wystarczyło przejechać zaledwie 3 metry dalej, by zaparkować poza strefą dla inwalidów (zdjęcie z lewej). 3 metry różnicy! Dla niektórych to nic, dla innych poważny problem.

Następnym razem... zastanów się!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.