Facebook Google+ Twitter

Przed Sylwestrem na całym świecie wprowadzane są szczególne środki bezpieczeństwa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-31 19:06

Zakaz wstępu z plecakami na nowojorski Times Square, wzmocniona ochrona w Bangkoku, czy zakaz publicznego spożywania alkoholu w Sydney to tylko niektóre środki bezpieczeństwa wprowadzone przed zabawami sylwestrowymi na całym świecie.

Władze poszczególnych miast wprowadziły specjalne obostrzenia jeszcze przed nieudanym zamachem w samolocie lecącym z Amsterdamu do Detroit. W Nowym Jorku postanowiono zainstalować specjalne bariery i rozmieścić setki policjantów. Porządku będą pilnować zarówno funkcjonariusze w mundurach, jak i tajniacy pośród tłumu świętujących.

Miasto jest też przeszukiwane pod kątem ładunków wybuchowych, zamontowane są również detektory promieniowania i czujniki biologiczne. Część Times Square, gdzie odbędzie się sylwestrowa impreza, była już wczoraj zablokowana przez dwie godziny. Podejrzenia wzbudziła zaparkowana w pobliżu furgonetka. Nie znaleziono jednak żadnego zagrożenia.

Tymczasem amerykańska ambasada w Indonezji wydała ostrzeżenie o możliwym ataku terrorystycznym na Bali. Gubernator tego turystycznego kurortu poinformował, że istnieje prawdopodobieństwo, iż do ataku dojdzie dziś w nocy.

W nowozelandzkim Auckland, gdzie już celebruje się Nowy Rok, policja zabroniła spożywania alkoholu na ulicach miasta, a wzmożone siły policyjne patrolują teren w okolicach Sky Tower, gdzie odbywał się pokaz sztucznych ogni.

Pijani osobnicy są też celem ponad 2 i pół tysięcy policjantów, którzy zabezpieczają sylwestrową imprezę w Sydney. Około półtora miliona osób przywitało tu Nowy Rok. Picie napojów wyskokowych jest zakazane w niektórych rejonach miasta, a funkcjonariusze będą patrolować miasto wraz z wyszkolonymi psami policyjnymi.

Tajlandia rozmieściła natomiast 20 tysięcy policjantów i zaostrzyła ochronę w 39 punktach w kraju - głównie w okolicach Bangkoku. W całej Tajlandii ustawiono 176 posterunków kontrolnych.

Około 4 tysięcy funkcjonariuszy będzie stacjonowało w centrum stolicy. Trzy lata temu w sylwestrową noc doszło tu do zamachów terrorystycznych. Trzy osoby zginęły, a około 36 zostało rannych.

W Hongkongu służby bezpieczeństwa mają zamiar zamknąć drogi w miejscach, gdzie planowane są uliczne imprezy. Wprowadzane są też środki, które mają pomóc w zapanowaniu nad tłumem.
Przed berlińską Bramą Brandenburską, gdzie w noworoczną noc ma się pojawić około miliona osób, również zacieśniono ochronę. Prywatna obstawa będzie przeszukiwała ludzi przy specjalnych punktach kontrolnych.

Na słynnej plaży Copacabana w Rio de Janeiro również wprowadzono nadzwyczajne środki ostrożności. Siły policyjne wzmocni tu żandarmeria wojskowa. Na plaży rozmieszczone zostanie specjalne centrum kontrolne, które będzie bazą dla około 1 500 uzbrojonych funkcjonariuszy.

Służby bezpieczeństwa będą monitorowały teren przy pomocy kamer na podczerwień z około 30 punktów widokowych. Władze oczekują, że 2 miliony gości przyjdzie podziwiać fajerwerki.na tej długiej na 5 kilometrów plaży.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.