Facebook Google+ Twitter

Przed szczytem Unia-Ukraina

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-09 07:35

Ukraińscy politolodzy są zgodni, że obecny kryzys polityczny nie przyniesie korzyści w negocjacjach Kijowa z Brukselą. Dziś w Paryżu odbędzie się szczyt Unia Europejska - Ukraina.

Kryzys polityczny na Ukrainie rozpoczął się tydzień temu, wspólnym głosowaniem rządzącego Bloku Julii Tymoszenko z opozycyjną Partią Regionów. W jego wyniku, ograniczono władzę Wiktora Juszczenki. Doprowadziło to do wyjścia z koalicji prezydenckiej Naszej Ukrainy. Zdaniem politologa Tarasa Berezowca takie działania nie mogły przynieść niczego dobrego. „Konflikty i rozpad koalicji, dosłownie tydzień przed rozmowami w Paryżu były kompletnie nieodpowiedzialne ze strony wszystkich uczestników koalicji" - podkreślił rozmówca Polskiego Radia.

Bruksela próbowała pojednać premier z prezydentem zapraszając ich wspólnie na szczyt w Paryżu jednak obóz Wiktora Juszczenki odrzucił takie rozwiązanie. W efekcie, według wstępnych informacji, Ukraina uzyska w czasie szczytu mniej niż oczekiwała. Nowa umowa, nad którą obecnie trwają prace, zostanie zapewne określona jako stowarzyszeniowa bez perspektywy członkostwa.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: szczyt Ukraina UE


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.